24-latka nie zachowała bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i uderzyła w tył chevroleta

2023-03-23 18:50:55(ost. akt: 2023-03-23 18:58:41)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Policja

Dwa auta brały udział w zdarzeniu drogowym w Szczytnie na ulicy Odrodzenia. Sprawca zdarzenia nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i uderzył w tył chevroleta. Pamiętajmy, że kierowca jest zobowiązany do utrzymywania odpowiedniego, czyli bezpiecznego, odstępu między pojazdami.
Do zdarzenia doszło w środę (22.03.2023r.) około godziny 14:00 w Szczytnie na ulicy Odrodzenia. Policjanci ustalili, że kierująca oplem, 24-letnia mieszkanka gminy Szczytno, nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i uderzyła w tył chevroleta, którym kierował 65-letni mieszkaniec Szczytna. Pasażerem pojazdu marki opel był 6-latek. Uczestnicy tego zdarzenia nie odnieśli obrażeń ciała, kierujący byli trzeźwi. Funkcjonariusze nałożyli na 24-latkę mandat karny za spowodowanie kolizji.

Apelujemy do wszystkich kierujących o zachowanie rozsądku na drodze i przestrzeganie przepisów. Kierowco, zachowaj bezpieczny odstęp od pojazdu poprzedzającego. Odpowiednia odległość zwiększy Twój czas reakcji i pozwoli bezpiecznie zahamować, tym samym zmniejszając prawdopodobieństwo zdarzenia drogowego. Pamiętajmy, że bezpieczna odległość między pojazdami zależy od wielu czynników, między innymi od prędkości z jaką jedziemy, od warunków atmosferycznych, a nawet od samopoczucia kierowcy. Nigdy nie jedź „na zderzaku” innego pojazdu. Twój pośpiech i niezachowanie ostrożności może kosztować czyjeś zdrowie, a nawet życie.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5