Weekendowe podsumowanie zdarzeń drogowych.

2023-03-13 17:38:31(ost. akt: 2023-03-13 18:09:48)

Autor zdjęcia: ilustracja do tekstu

W miniony weekend policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnych nieodpowiedzialnych kierujących. Dodatkowo pracowali na miejscy kilku zdarzeń drogowych.
W piątek (10.03.2023r.) przed godziną 14:00 dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w Szczytnie na ulicy Chrobrego. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki suzuki, 72-letni mieszkaniec gminy Szczytno, wykonując manewr cofania, uderzył w prawidłowo jadący pojazd marki kia, którym kierowała 38-letnia mieszkanka gminy Szczytno. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierujących. Badanie wykazało, że byli oni trzeźwi. W wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Mundurowi nałożyli na 72-latka mandat karny.

Tego samego dnia (10.03.2023r.) około godziny 15:00 szczycieńscy policjanci patrolując ulice miasta zauważyli na ulicy Skłodowskiej w Szczytnie dwa pojazdy, które brały udział w zdarzeniu drogowym. Okazało się, że kierujący osobowym audi, 26-latek ze Szczytna nie zachował bezpiecznej odległości za poprzedzającym go pojazdem i uderzył w tył pojazdu marki volkswagen, którym kierował 52-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego. Mężczyźni byli trzeźwi i nie odnieśli obrażeń. Policjanci nałożyli na 26-latka mandat karny.

W sobotę (11.03.2023r.) około godziny 20:00 w Szczytnie na ulicy Paderewskiego szczycieńscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki volkswagen. Za kierownicą auta siedział 29-letni mieszkaniec Szczytna. Policjanci zweryfikowali dane mężczyzny oraz pojazdu, którym się poruszał. Okazało się, że 29-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Mundurowi skierowali sprawę nieodpowiedzialnego 29-latka do sądu. Odpowie za prowadzenie pojazdu bez uprawnień. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.

W niedzielę (12.03.2023r.) przed godziną 16:00 w miejscowości Przeździęk Wielki policjanci ze Szczytna zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki opel, którym kierował 39-letni mieszkaniec gminy Wielbark. Zachowanie mężczyzny wskazywało na to, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Wstępne badanie na zawartość alkoholu, potwierdziło, że mężczyzna znajduje się pod działaniem alkoholu. Policjanci zatrzymali 39-latkowi prawo jazdy. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Jeżeli wynik badania potwierdzi przypuszczenia mundurowych, odpowie on za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zgodnie obowiązującymi przepisami, za popełnienie tego przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Tego samego dnia (12.03.2023r.) po godzinie 18:00 w Rozogach na ulicy Warszawskiej policjanci z Posterunku Policji w Świętajnie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki volkswagen. Kierującym pojazdem był 19-letni mieszkaniec gminy Rozogi. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Urządzenie wykazało prawie promil alkoholu w organizmie kierowcy. Dodatkowo, okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy. Teraz o dalszym losie 19-latka zadecyduje sąd. Odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz kierowanie pojazdem bez prawa jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Szczycieńscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w niedzielę (12.03.2023r.) około godziny 22:00 w Szczytnie. Z ustaleń mundurowych wynika, że kierujący pojazdem marki audi, 22-letni mieszkaniec gminy Świętajno, jadąc od strony ulicy Polskiej w kierunku ulicy Warszawskiej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki audi, którym kierował 22-letni mieszkaniec gminy Pasym. Mieszkaniec gminy Pasym podróżował wspólnie z pasażerką, 19-letnią mieszkanką Szczytna. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości obu kierowców, byli trzeźwi. Mieszkaniec gminy Pasym został przetransportowany do szpitala. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikomu nic poważnego się nie stało. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 22-letniemu mieszkańcowi gminy Świętajno. Odpowie on za spowodowanie kolizji.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5