„Bliskie spotkanie” z sarną i dachowanie. Zdarzenia drogowe z minionego weekendu

2022-12-05 19:15:42(ost. akt: 2022-12-05 19:19:27)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Policjanci szczycieńskiej jednostki w miniony weekend czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Na terenie powiatu odnotowali zderzenie osobowego Audi ze zwierzyną leśną. Pasażerka Audi została przetransportowana do szpitala. Natomiast kierująca Seatem wjechała do przydrożnego rowu. Pojazd wywrócił się na dach. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności.
Funkcjonariusze szczycieńskiej „drogówki” w piątek (02.12.2022r.) pracowali na miejscu zdarzenia drogowego na drodze wojewódzkiej nr 604. Po godzinie 21:00 do dyżurnego szczycieńskiej jednostki wpłynęło telefoniczne zgłoszenie dotyczące kolizji z sarną. Skierowany na miejsce patrol policji ustalił, że na trasie Ruskowo-Przeździęk Wielki wprost przed pojazd marki Audi wybiegło zwierzę leśne. Autem podróżował 35-letni kierowca oraz 32-letnia pasażerka. Oboje to mieszkańcy województwa pomorskiego. W wyniku zderzenia z sarną, 32-latka została przetransportowana do szpitala. Kierowca był trzeźwy.

Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło na trasie Spychowo-Kolonia w sobotę (03.12.2022r.) po godzinie 13:00. Ze zgłoszenia wynikało, że pojazd dachował. Funkcjonariusze ustalili, że 75-letnia kierująca Seatem nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze. Mieszkanka Szczytna zjechała na pobocze, a Seat przewrócił się na dach. Kobieta podróżowała sama. Była trzeźwa. W wyniku zdarzenia nie odniosła obrażeń.

W związku z panującymi za oknem warunkami atmosferycznymi, apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Pamiętajmy, że prędkość dozwolona nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną. Szczególnie, gdy pojawiają się pierwsze opady śniegu i na drogach jest ślisko. Wyjeżdżajmy w podróż odpowiednio wcześnie, by uniknąć pośpiechu. Przypominamy również kierowcom o konieczności wymiany opon na zimowe. Pamiętajmy, że używanie opon nieprzystosowanych do warunków pogodowych jest bardzo niebezpieczne i może doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5