Drogowe podsumowanie długiego weekendu. Rekordzista przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 75 km/h

2022-11-14 14:10:16(ost. akt: 2022-11-14 14:19:03)

Autor zdjęcia: ilustracja do tekstu

Podczas wydłużonego weekendu listopadowego szczycieńscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Sprawdzali stan trzeźwości kierowców, posiadane uprawnienia. Dokonywali pomiarów prędkości. Kontrolowali pojazdy pod kątem posiadania ważnych badań technicznych, aktualnej polisy OC.
Policjanci szczycieńskiej drogówki w piątek (11.11.2022r.) kontrolowali prędkość pojazdów poruszających się w Nartach, gm. Jedwabno. Około godziny 15:00 policyjny miernik prędkości wskazał, że kierowca samochodu osobowego marki Citroen jedzie o 28 km/h za dużo w obszarze zabudowanym. W związku z tym, zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą siedziała 29-letnia mieszkanka województwa mazowieckiego. W trakcie kontroli, okazało się, że kobieta posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za szybką jazdę 29-latka została ukarana mandatem karnym. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Następnego dnia (sobota, 12.11.22r.) przed godziną 12:00 do dyżurnego szczycieńskiej jednostki wpłynęło zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego. Między miejscowościami Nowe Kiejkuty – Orzyny w przydrożnym rowie znajdował się pojazd marki Opel. Kierowcą pojazdy był 53-letni mieszkaniec Szczytna. Mężczyzna poinformował mundurowych, że przed pojazd wybiegło mu zwierzę leśne. Chcąc uniknąć zderzenia zjechał do przydrożnego rowu. Podróżował sam. Był trzeźwy i nie odniósł żadnych obrażeń.

Tego samego dnia po godzinie 18:00 policja otrzymała kolejne zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego. Wynikało z niego, że sprawca zdarzenia oddalił się z miejsca zdarzenia. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że na krajowej 53, na „krzyżówkach” do miejscowości Świętajno doszło do zdarzenia z udziałem Audi oraz Forda. Na miejscu znajdował się kierowca Audi, 23-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Mężczyzna powiedział funkcjonariuszom, że jechał w stronę Szczytna. Będąc na wysokości skrzyżowania, z drogi podporządkowanej wyjechał Ford, nie ustępując mu pierwszeństwa. Po zderzeniu pojazdów, kierowca Forda odjechał z miejsca zdarzenia. 23-Latek nie odniósł żadnych obrażeń. Następnie do szczycieńskiej jednostki zgłosił się 29-letni mieszkaniec gminy Świętajno. Mężczyzna poinformował, że kierował pojazdem Ford. Przyznał się do spowodowania zdarzenia z osobowym Audi. Oświadczył, że pod wpływem impulsu odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci potwierdzili wizerunek sprawcy za pomocą zabezpieczonego z miejsca zdarzenia zapisu z monitoringu. 29-latek został ukarany mandatem karnym.

W niedzielę (13.11.2022r.) przed godziną 09:00 policjanci „drogówki” w Świętajnie zatrzymali kierowcę Audi. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 75 km/h. 58-letni mieszkaniec Olsztyna stracił prawo jazdy. Został ukarany wysokim mandatem karnym.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5