Podsumowanie weekendu na drogach powiatu szczycieńskiego

2022-09-20 11:10:04(ost. akt: 2022-09-20 11:13:18)

Autor zdjęcia: ilustracja do tekstu

W miniony weekend szczycieńscy policjanci pracowali na miejscu kilku niegroźnych zdarzeń drogowych. Zatrzymali do kontroli drogowej czterech kierujących, którzy nie posiadali uprawnień do kierowania pojazdami, jak również ujawnili nietrzeźwego kierującego rowerem. Dodatkowo mundurowi zatrzymali kilka dowodów rejestracyjnych.
W piątek (16.09.2022r.) przed godziną 14:00 do dyżurnego szczycieńskiej jednostki wpłynęło telefoniczne zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego. Ze zgłoszenia wynikało, że na skrzyżowaniu ulic Leyka-Lanca zderzyły się ze sobą dwa pojazdy osobowe. Skierowany na miejsce patrol policji potwierdził zgłoszenie. Mundurowi ustalili, że kierująca 33-letnia mieszkanka Szczytna wyjeżdżając pojazdem marki VW z ulicy Lanca nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Skoda, który jechał ul. Leyka. Skodą kierował 64-letni mieszkaniec Szczytna. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł poważnych obrażeń. 33-Latka została ukarana przez szczycieńskich policjantów mandatem karnym w wysokości 1500 złotych.

Tego samego dnia (16.09.2022r.) po godzinie 21:00 doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Ze zgłoszenia wynikało, że w Szczytnie na skrzyżowaniu ulic Wielbarska-Sobieszczańskiego doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Policjanci ustalili, że 22-letni mieszkaniec Szczytna wyjeżdżając autem osobowym Hyundai z ulicy Sobieszczańskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 30-letniemu mieszkańcowi gminy Szczytno, który kierował pojazdem marki Ford. Pasażerką Hyundaia była 63-letnia mieszkanka Szczytna, natomiast pasażerem Forda był 61-letni mieszkaniec gminy Szczytno. Uczestnicy zdarzenia nie potrzebowali pomocy medycznej. Szczycieńscy mundurowi nałożyli na 22-latka mandat karny w wysokości 1500 złotych.

W sobotę (17.09.2022r.) przed godziną 18:00 do dyżurnego szczycieńskiej jednostki wpłynęło telefoniczne zgłoszenie dotyczące potrącenia rowerzysty. Skierowani na miejsce policjanci nie potwierdzili przedmiotowego zgłoszenia. Okazało się, że 24-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty kierując rowerem na ulicy Niepodległości w Dźwierzutach, stracił równowagę i przewrócił się. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości rowerzysty. Mężczyzna kierował rowerem mając w organizmie ponad promil alkoholu. 24-Latek nie przyjął mandatu, który nałożyli na niego funkcjonariusze, w związku czym o jego losie zadecyduje sąd.

W niedzielę (18.09.2022r.) przed godziną 17:00 w Szczytnie na ulicy Pasymskiej szczycieńscy policjanci zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej pojazd marki Opel. W trakcie legitymowania, okazało się, że 39-letni mieszkaniec gminy Szczytno nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem nie posiadając prawa jazdy.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu nie posiadając do tego stosownych uprawnień podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.

Policjanci ze szczycieńskiej jednostki zatrzymali w miniony weekend kilka dowodów rejestracyjnych. Głównym powodem był brak aktualnych badań technicznych.

Przypominamy, że za brak badań technicznych na właściciela pojazdu funkcjonariusze policji mogą nałożyć mandat karny w wysokości nawet do 3000 złotych.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5