Spotkanie profilaktyczne w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”

2022-09-07 17:04:23(ost. akt: 2022-09-07 17:12:11)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Do końca września policjanci szczycieńskiej komendy prowadzą spotkania profilaktyczno-edukacyjne w szkołach i przedszkolach na terenie naszego powiatu. W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” uczą, informują i przypominają dzieciom jak bezpiecznie poruszać się po drogach.
W środę (07.09.2022r.) policjanci szczycieńskiej komendy udali się do Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczytnie i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szczytnie oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Orzynach. Na spotkaniu z dziećmi przypomnieli najważniejsze, podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W Szkole Podstawowej nr 2 w Szczytnie i Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szczytnie zajęcia dotyczące bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym poprowadzili dzielnicowi miasta Szczytno asp. szt. Dariusz Berendt oraz mł. asp. Kamil Niedziela. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Orzynach spotkanie poprowadziła policjantka Zespołu Profilaktyki Społecznej st. sierż. Joanna Manelska wraz z policjantami Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.
Obrazek w tresci

Podczas spotkań z dziećmi, policjanci przekazują cenną wiedzę dotyczącą zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Informują jakie zagrożenia związane są z poruszaniem się po drogach, czego należy unikać, a na co trzeba uważać. Mówią o zakazie przebiegania i przejeżdżania rowerem przez przejście dla pieszych oraz zakazie korzystania z telefonu, tabletu i innych urządzeń przechodząc przez „pasy”. Uczą prawidłowego zachowania w trakcie przechodzenia przez przejście dla pieszych. Informują o zasadach bezpiecznego poruszania się rowerem oraz przypominają o obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Przypominają, jak ważnym elementem wyposażenia, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, są odblaski.

Policjantka Referatu Ruchu Drogowego sierż. Anika Pogorzelska przeczytała dzieciom uczęszczającym do szkoły w Orzynach bajkę pt. „Na ratunek Poli: Kłopotliwy kask”. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się informacje przekazywane przez funkcjonariuszy Referatu Ruchu Drogowego dotyczące pracy policjanta na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Nabyte umiejętności teoretyczne, uczniowie mieli możliwość wykorzystać podczas zajęć praktycznych, przechodząc przez przejście dla pieszych pod nadzorem szczycieńskich policjantów.
Obrazek w tresci

W trakcie trwania działań policyjnych „Bezpieczna droga do szkoły” mundurowi ze szczycieńskiej jednostki sprawdzają stan trzeźwości kierowców oraz niezbędne do kierowania uprawnienia. Dokonują kontroli stanu technicznego pojazdów, w tym autobusów w zakresie sposobu przewożenia najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5