Poszukiwany europejskim nakazem aresztowania 35-latek zatrzymany

2022-08-10 17:16:41(ost. akt: 2022-08-10 17:20:56)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Swobodny przepływ osób pomiędzy państwami Unii Europejskiej powoduje, że osoby poszukiwane przez organy ścigania, poszukiwane są na podstawie wydawanego europejskiego nakazu aresztowania. Właśnie na takiej podstawie policjanci z Wydziału Kryminalnego szczycieńskiej komendy zatrzymali mężczyznę, 35-letniego mieszkańca Gminy Szczytno.
Osoby, które uchylają się przed zasądzoną karą poszukiwane są na podstawie różnego rodzaju nakazów lub postanowień wydanych przez instytucje uprawnione do tego. Gdy istnieje podejrzenie, że osoba poszukiwana opuściła kraj, w którym dokonała czynu zabronionego, wydaje się wobec niej europejski nakaz aresztowania. Po wydaniu takiego nakazu dane poszukiwanej osoby figurują w Systemie Informacyjnym Schengen. System ten zawiera wykaz osób poszukiwanych w celu aresztowania. W systemie tym figuruje również informacja, czy na wskazaną osobę poszukiwaną został wystawiony wniosek o ekstradycję.

We wtorek (09.08.2022 r.) szczycieńscy kryminalni dokonali zatrzymania 35-letniego mieszkańca Gminy Szczytno, który poszukiwany był na podstawie wydanego europejskiego nakazu aresztowania. Wydany on został z uwagi na popełnione przez mężczyznę przestępstwa przeciwko porządkowi i bezpieczeństwu publicznemu, w celu doprowadzenia go przed organ, który wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu w celu ekstradycji.

Mężczyzna został osadzony w policyjnej celi, a o dalszych jego losach zadecyduje sąd.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5