Wjazd do lasu zakończył się kolizją i mandatem

2022-08-05 15:54:32(ost. akt: 2022-08-05 15:58:31)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Udając się samochodem do lasu należy zwrócić uwagę, by wjazd do lasu odbywał się w granicach prawa. Należy również mieć na uwadze fakt, aby pojazd nie poruszał się na drodze pożarowej. Zlekceważył to kierowca BMW, który wjechał do lasu i znajdując się na takiej właśnie drodze zderzył się z pojazdem marki Suzuki, którego kierujący mógł znajdować się w lesie.
Szczycieńscy funkcjonariusze zostali wezwani do obsługi zdarzenia drogowego, które miało miejsce w lesie poza drogą publiczną.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że kierujący pojazdem marki Suzuki to 42-letni mieszkaniec gminy Szczytno, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla pojazdu marki BMW. W konsekwencji doszło do zderzenia się pojazdów i zostało zagrożone bezpieczeństwo w ruchu. Kierujący byli trzeźwi i nie odnieśli obrażeń. Na sprawcę kolizji został nałożony mandat karny.

Policjanci podczas obsługi tej interwencji ujawnili również, że pokrzywdzony w tym zdarzeniu nie powinien znajdować się w lesie na drodze pożarowej. Obowiązuje zakaz wjeżdżania pojazdem mechanicznym do lasu, chyba, że droga jest dojazdowa do posesji, miejscowości lub udajemy się na oznaczone miejsca postojowe. W związku z popełnieniem tego wykroczenia na 33-letniego mieszkańca Świętajna został nałożony mandat karny.

Za złamanie zakazu wjazdu do lasu może być nałożony mandat karny w wysokości 20-500 złotych. Jeśli sprawa zostanie skierowana do sądu może zakończyć się grzywną sięgającą nawet 5 000 złotych.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5