Przeżył sto lat i z uśmiechem czeka na kolejne urodziny

2022-06-19 14:26:46(ost. akt: 2022-06-19 14:29:38)

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Szczytnie

Panu Mieczysławowi nie śpiewa się „Sto lat”! Cóż by to były za życzenia dla kogoś, kto przeżył równo wiek... Jest kochanym ojcem, dziadkiem i pradziadkiem. Lubi spotkania rodzinne i z przyjaciółmi.
Sto lat to piękny wiek, nacechowany szczególną wartością, którą tworzyły lata doświadczeń naznaczone blaskami i cieniami codziennego życia. To przeogromna skarbnica prawdy o czasach, których pan Mieczysław był i jest naocznym świadkiem. Ten mężczyzna przeżył II wojnę światową, cały PRL i upadek komunizmu. 100 lat życia to nie tylko piękny wiek, lecz również historia życia na przestrzeni dwóch wieków.

Pan Mieczysław Fligier urodził się 7 czerwca 1922 roku w miejscowości Kolonia Puhaczówka, gmina Torczyn, powiat Łuck, woj. wołyńskie. Jego rodzice to Julian i Maria z domu Waniurska. Mężczyzna miał trójkę rodzeństwa: Stanisława, Eugeniusza i siostrę Teresę. Ożenił się z Marią, z którą miał dwójkę dzieci: córkę Anielę i syna Władysława. Jest dumnym dziadkiem 6 wnuków: Ewy, Anety, Michała, Piotra, Marcina i Karola oraz pradziadkiem 10 prawnucząt.

Świętowanie tego niezwykłego jubileuszu rozpoczęto od życzeń 200 lat i przemówień. Swoje setne urodziny pan Mieczysław świętował w gronie najbliższych jej osób, ale o tak pięknym jubileuszu nie zapomniały też władze miasta. Dostojnego jubilata odwiedził Krzysztof Mańkowski burmistrz Szczytna oraz Jarosław Matłach starosta Powiatu Szczycieńskiego, którzy złożyli jubilatowi najserdeczniejsze życzenia. Wszyscy uczestnicy urodzin odśpiewali jubilatowi gromkie 200 lat, złożyli życzenia i obdarowali prezentami. Nie zabrakło również urodzinowego tortu i symbolicznej lampki szampana.
Obrazek w tresci

Pan Mieczysław należy do pokolenia głęboko doświadczonego w dziejach Polski, które stawało przed różnymi wyzwaniami. Był świadkiem wielu trudnych, ale i doniosłych wydarzeń, które kształtowały kolejne pokolenia, jego patriotyzm i miłość Ojczyzny. Pan Mieczysław na pierwszym miejscu stawia Boga, rodzinę i ojczyznę.

Sto lat w życiu człowieka to czas bogaty w wartości, wiedzę, doświadczenia i życiową mądrość... Dostojnemu Jubilatowi życzymy wszystkiego dobrego, niech każda chwila będzie dla Pana źródłem szczęścia, upływa w spokoju i zdrowiu!

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5