„Legendy wiecznie żywe – Romuald Lipko-twórczość”

2022-06-19 11:50:01(ost. akt: 2022-06-19 12:11:28)

Autor zdjęcia: GOK w Wielbarku

Piąty bieg, Nowa Wieża Babel, Cisza Jak Ta, Martwe Morze, Dmuchawce Latawce Wiatr – to tylko niektóre z utworów, jakie zaprezentowała młodzież podczas konkursu zorganizowanego przez GOK w Wielbarku.
W Gminnym Ośrodku Kultury w Wielbarku odbyła się IV edycja konkursu pt. „Legendy Wiecznie Żywe”, podczas którego uczestnicy wykonują utwory muzyczne wybranego wykonawcy. W tym roku wspominano legendę polskiej sceny muzycznej – Romualda Lipkę, kompozytora zmarłego 6 lutego 2020 roku. Romuald Lipko pochodził z Lublina, przez ponad 40 lat był związany z zespołem Budka Suflera. Jest autorem również wielu znanych utworów wykonywanych przez damy polskiej piosenki: Annę Jantar, Zdzisławę Sośnicką, Urszulę czy Izabelę Trojanowską.
Obrazek w tresci

Podczas konkursu z twórczością kompozytora zmierzyło się kilkanaścioro dzieci i młodzieży z powiatu szczycieńskiego w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa i szkoła średnia. W jury konkursu zasiedli Katarzyna Jamróz – aktorka i piosenkarka, Konrad Mastyło – pianista, znany z działalności w słynnej Piwnicy Pod Baranami i były współpracownik Marka Grechuty w zespole Anawa oraz Wiesława Piekacz – artystka pochodząca z Wielbarka. W kategorii szkoła podstawowa I miejsce zajęła Julia Grzywińska, II miejsce – Grzegorz Hajn. Przyznano dwa wyróżnienia dla Hanny Staszak i Klaudii Wierzbowskiej. W kategorii szkoła średnia „podium” przedstawiało się następująco : I miejsce – Rozalia Kozłowska, II miejsce - Zuzanna Brzostek, III miejsce - Aleksandra Żarnoch. W tej kategorii jury przyznało trzy wyróżnienia, które otrzymali Adam Mielnicki, Nadia Wierzbowska i Maja Szablak.

Po konkursie laureaci wystąpili w dawnym kościele ewangelickim w Wielbarku.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5