Przedszkolaki z wizytą w szczycieńskiej komendzie

2022-05-26 10:29:33(ost. akt: 2022-05-26 08:37:04)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Po co są elementy odblaskowe i dlaczego zawsze w samochodzie należy zapinać pasy bezpieczeństwa?! O tych oraz wielu innych ciekawych sprawach rozmawiali szczycieńscy policjanci z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego podczas wizyty w szczycieńskiej komendzie.
Sczycieńskich policjantów odwiedziły dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 3 „Promyczek”. W ramach wizyty nasi mali goście zapoznali się z codzienną pracą funkcjonariuszy, obowiązkami służbowymi na poszczególnych stanowiskach i policyjnym wyposażeniu.
Obrazek w tresci

Sierż. Wioletta Pichal przypomniała milusińskim o tym jak należy poruszać się po drodze. Jakie trzeba spełnić warunki, aby samemu się po niej poruszać i jak z niej korzystać, aby czuć się bezpiecznie. Dodatkowo najmłodsi słuchacze dowiedzieli się również, jak ważne jest noszenie na odzieży elementów odblaskowych i na jakiej zasadzie one działają.
Obrazek w tresci

„Mali goście” wysłuchali także policyjnych porad dotyczących sposobu unikania zagrożeń związanych ze spotkaniem z nieznajomym. Zapoznały się z pracą szczycieńskich policjantów, dowiedziały się kto to jest policjant dyżurny i czym się zajmuję oraz o sposobie kontaktu z tym policjantem. Same natomiast wykazały się znajomością numerów alarmowych, nie tylko tego „policyjnego”.
Obrazek w tresci

Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły zajęcia z daktyloskopii (pobierania śladów linii papilarnych). Na pamiątkę wizyty w komendzie dzieci otrzymały certyfikaty daktyloskopii z odciskami własnych linii papilarnych. Miały też okazję zwiedzić przyjazny pokój i pomieszczenie ze specjalnym lustrem, przez które pokrzywdzeni i świadkowie mogą rozpoznać przestępców. Milusińscy zobaczyli też i przymierzyli specjalny strój, który wykorzystują funkcjonariusze prewencji w trakcie zabezpieczeń meczów i zgromadzeń.
Obrazek w tresci

Szczycieńscy funkcjonariusze przygotowali dla przedszkolaków dodatkową atrakcję. Każdy z nich mógł wsiąść za kierownicę policyjnego motocykla i chociaż przez chwilę poczuć się jak „policjant na służbie”. Z okolic szczycieńskiej komendy dobiegały również policyjne „bulaje”, które wzbudziły największe zainteresowanie i radość wśród przedszkolaków.

Mamy nadzieję, że policyjne życzenia „Wszystkiego Bezpiecznego” spełnią się wobec każdego uczestnika spotkania, a przekazane treści na długo pozostaną w ich pamięci.

Na koniec spotkania dzieci otrzymały od policjantów rebusy i rysunki do pokolorowania promujące bezpieczeństwo na drodze oraz słodki upominek.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5