BEST TEAM SKKK wicemistrzem Polski PZKK

2022-05-06 11:03:10(ost. akt: 2022-05-06 11:07:37)

Autor zdjęcia: SKKK

Wielki sukces zawodników Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate. W minioną sobotę w Ełku odbyły się Mistrzostwach Polski Kyokushin Polskiego Związku Karate Kontaktowego. W zawodach wzięło udział ponad 400 zawodników a wśród nich 14-osobowa ekipa z BEST TEAM SKKK.
Zmagania w Ełku rozpoczęli najmłodsi adepci karate, którzy uczestniczyli w międzynarodowym turnieju The Best Warrior Cup I. Turniej ten skierowany był do dzieci do 11 roku życia. Wysoki poziom walk oraz liczna obsada z Łotwy i zawodnicy z Ukrainy sprawili dużo kłopotów naszym małym mistrzom. Z 8-osobowej ekipy ze Szczytna tylko dwie stanęły na podium w swoich kategoriach wagowych: Emilia Górska zajęła drugie miejsce, a Michalina Libudzka trzecie.
– Połączenie mistrzostw Polski z turniejem dla dzieci było doskonałą okazją aby początkujący zawodnicy mogli obserwować walki starszych i bardziej doświadczonych kolegów – komentuje shihan Piotr Zembrzuski.
Obrazek w tresci

Po porannych zmaganiach najmłodszych przyszedł czas na główną imprezę czyli Mistrzostwa Polski PZKK, które rozpoczęły się od konkurencji Kata. Paula Wąsewicz i Ewa Gołaszewska wygrały swoje kategorie, a Jan Rogala wywalczył srebro. Podekscytowani tymi wynikami zawodnicy Best Team SKKK przystąpili do rywalizacji w konkurencji Kumite. Tu emocji było całe mnóstwo a najwięcej w finale juniorek do 55kg, gdzie Ewa Gołaszewska spotkała się z koleżanką klubową Natalią Hajn. Po bardzo ciężkim pojedynku, na punkty wygrała Ewa i tym samym zdobyła dwa tytuły mistrzyni Polski. Natalia musiała zadowolić się tytułem wicemistrzowskim. Jan Rogala pozazdrościł Ewie dwóch medali i walczył jak przysłowiowy lew. W pięknym stylu wygrał trzy pojedynki zdobywając złoty medal w kat junior do 60 kg. Inny nasz faworyt - Olaf Szempliński poszedł w ślady swojego kolegi i również pokonał trzech rywali w drodze do kolejnego swojego tytułu mistrzowskiego. Ostatni złoty medal dla SKKK zawisł na szyi naszej seniorki Emilii Gwiazdy, która w kategorii do 75 kg tego dnia również nie miała sobie równych. Na szczególną uwagę zasługuje postawa Łucji Dragun, która w kategorii młodziczek zdobyła II miejsce. Pierwsze trzy walki wygrała gładko przed czasem i dopiero w finale uległa zawodniczce z Otwocka. Ale sposób w jaki tego dokonała, jest kopią stylu walki starszej koleżanki Ewy Gołaszewskiej. Na trzecim stopniu podium zameldowali się w kat. młodzik - Grzegorz Hajn, oraz w kat. 35+ - Wojciech Fiebig i Andrzej Rzeźnik.

– Oprócz ogromnej satysfakcji ze zdobytych medali jestem niezmiernie dumny ze wspaniałej postawy całej drużyny BEST TEAM SKKK – komentuje shihan Piotr Zembrzuski. – I mam tu na myśli nie tylko wspólny doping każdego naszego zawodnika, lecz również atmosferę jaka panowała w naszym teamie oraz duże zaangażowanie rodziców, którzy licznie przyjechali do Ełku podziwiać swoje pociechy. Wszystkie medale indywidualne zdobyte przez zawodników Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate - było ich 12, sprawiły że w klasyfikacji drużynowej znaleźliśmy się na II miejscu za Otwockiem. Tym samym tytuł wicemistrza Polski PZKK 2022 należy do Szczytna.

Doskonale przygotowany turniej pod względem technicznym: trzy maty w tym główna na podwyższeniu, gra świateł, ogromny telebim oraz sukces sportowy osiągnięty przez zawodników ze Szczytna na długo zapadną nam w pamięci.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5