Nagrody za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu wręczone

2022-04-02 10:16:08(ost. akt: 2022-04-02 10:20:19)

Autor zdjęcia: UM Szczytno

Podczas XLII Sesji Rady Miejskiej w Szczytnie z rąk Burmistrza Miasta Szczytno Krzysztofa Mańkowskiego, Zastępcy Burmistrza Miasta Ilony Bańkowskiej oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Tomasza Łachacza zostały wręczone nagrody za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu za 2021 rok.
Nagrody zostały przyznane sportowcom, którzy w ubiegłym roku mieli wybitne osiągnięcia w dziecinie sportu. Trójka wyróżnionych sportowców to: Jolanta Pazurkiewicz, Karol Kijewski oraz Maciej Bukowiecki.

Jolanta Pazurkiewicz trenuje bowling w Olsztyńskim Klubie Sportowym „Warmia i Mazury”. Pasja do dyscypliny zrodziła się w 2009 roku, dzięki Prezes Związku Niewidomych Koło Szczytno. W poprzednim roku stanęła 9 razy na podium i zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski w kategorii B3 kobiet w XVI Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Bowlingu Osób Niewidomych i Słabowidzących.
Obrazek w tresci

Karol Kijewski to pracowity i zdeterminowany kulomiot. Uczęszcza do drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego. Sportem interesuje się od najmłodszych lat. Od 2016 roku trenuje pchnięcie kulą w Miejskim Klubie Lekkoatletycznym Jurand Szczytno, a jego trenerem jest Maciej Bukowiecki. W 2021 roku został powołany do Reprezentacji Polski. Karol zajął 3 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w pchnięciu kulą w Toruniu oraz 2 miejsce w Mistrzostwach Polski U18 w pchnięciu kulą we Włocławku. Zawodnik znalazł się na 2 miejscu w Meczu Międzypaństwowym Polska – Czechy – Słowacja – Węgry U18 w pchnięciu kulą.
Obrazek w tresci

Maciej Bukowiecki zawodowo jest nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej Nr 6 w Szczytnie. Jest trenerem Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego Jurand w Szczytnie. W 2021 roku został powołany na stanowisko trenera Kadry Narodowej Juniorów. Pięcioro podopiecznych Maciej zostało powołanych do Reprezentacji Polski. Jego zawodnicy w ciągu roku zdobyli 7 medali Mistrzostw Polski oraz 2 medale międzynarodowe.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5