Kolejny kierowca wpadł w poślizg i uderzył w drzewo

2021-12-29 10:04:28 (ost. akt: 2021-12-29 10:09:52)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Szczycieńskie służby ratunkowe pracowały na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na ulicy A. Mickiewicz w Świętajnie. Z ustaleń funkcjonariuszy z referatu ruchu drogowego wynika, że 65-letni kierowca Mercedesa, jadąc od strony Powałczyna do Świętajna, na ulicy. A. Mickiewicza wpadł w poślizg i uderzył w przydrożne drzewo. Na szczęście nie doznał obrażeń wymagających jego hospitalizacji. W chwili zdarzenia był trzeźwy.
Wczoraj (28.12.21r.) około godz. 14:30 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy skierował na ulicę A. Mickiewicza funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Świętajnie. Z ustaleń mundurowych wynikało, że doszło tam do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu marki Mercedes.

Obecni na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 65-letni kierowca Mercedesa poruszał się od strony miejscowości Powałczyn w kierunku Świętajna. Przejeżdżając ulicą
A. Mickiewicza nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków, wpadł
w poślizg i uderzył w przydrożne drzewo.
Obrazek w tresci

65-latek został przebadany przez załogę karetki pogotowia, która potwierdziła, iż nie doznał on obrażeń wymagających jego dalszej hospitalizacji. Kierujący w chwili zdarzenia był trzeźwy. Podróżował sam.

Policjanci apelują!
Kierowco noga z gazu! Policjanci apelują o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności. Okres zimowy to czas trudny dla kierowców. Zmienne warunki atmosferyczne nie sprzyjają bezpieczeństwu. Dlatego bierzmy pełną odpowiedzialność za siebie i innych uczestników ruchu drogowego.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5