Tragedia w Warchałach. W pożarze domku letniskowego zginął sędzia z Olsztyna

2021-12-18 09:05:45(ost. akt: 2021-12-19 11:49:44)

Autor zdjęcia: OSP KSRG Jedwabno

Wczoraj wieczorem przy ul. Jeziornej w Warchałach doszło do pożaru domku letniskowego. Podczas działań gaśniczych w środku budynku strażacy znaleźli zwęglone zwłoki.
Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 19-tej w miejscowości Warchały w gminie Jedwabno. W akcji gaszenia pożaru domku letniskowego brało udział kilka zastępów straży: JRG Szczytno, KP PSP Szczytno, OSP Jedwabno, OSP Nowy Dwór oraz OSP Szuć. Na miejscu zdarzenia był też Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

W gaszonym budynku strażacy znaleźli zwęglone zwłoki.
Obrazek w tresci

- Na posesji, na której doszło do pożaru znajdował się auto zarejestrowane na 52-letniego mieszkańca Olsztyna - mówi sierżant Izabela Cyganiuk rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. - Odnaleziona podczas akcji gaśniczej przez strażaków osoba to najprawdopodobniej to właśnie ten mężczyzna. Do późnych godzin trwała akcja gaśnicza. Teraz trwa ustalenie przyczyn i okoliczności pożaru. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zapalenia budynku mogło dojść od znajdującego się tam kominka - dodaje.
Obrazek w tresci

Jak się okazało w pożarze zginął 52-letni sędzia wydziału cywilnego Sądu Okręgowego w Olsztynie. Prawdopodobne przyczyny pożaru to zaprószenie ognia od kominka lub zwarcie w instalacji elektrycznej.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5