Przedszkolaki ze Świętajna otrzymały interaktywną podłogę edukacyjną

2021-12-12 09:29:59 (ost. akt: 2021-12-12 09:41:25)

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Nowoczesna, edukacyjna podłoga interaktywna trafiła do Przedszkola Samorządowego „Akademia Bajek” w Świętajnie. Urządzenie ufundowane zostało przez firmę SARIA, oddział w Długim Borku. Sprzęt zawiera pakiet edukacyjny, stworzony w oparciu o podstawę programową Ministra Edukacji Narodowej do nauki w przedszkolach.
Od teraz nauka w Przedszkolu Samorządowym „Akademia Bajek” w Świętajnie stanie się jeszcze bardziej fascynująca. W minioną środę, 8 grudnia placówka zyskała nowy sprzęt – interaktywną podłogę FunFloor Edu, w pakiecie z dodatkowym zestawem zabaw do zajęć z rewalidacji dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Urządzenie jest wyposażone w szereg funkcji sprzyjających nauce. Wspiera rozwój wielu obszarów, od kształtowania umiejętności społecznych, naukę higieny, promocję zdrowia jak również poznawanie cyferek, literek, dźwięków, aż po elementy geografii.
Obrazek w tresci

– Interaktywna podłoga edukacyjna to narzędzie, które bardzo dobrze wpisuje się we współczesną formułę edukacji mówi Aldona Wysocka, dyrektor placówki. – Cieszę się, że firma SARIA zdecydowała się na wsparcie edukacji najmłodszych w regionie i wierzę, że dzięki nowemu urządzeniu dzieci podejdą do nauki z dodatkowym entuzjazmem – dodaje.

Bogate funkcje przekazanego urządzenia sprawiają, że edukacja zyskuje dodatkowy elementy gry i zabawy, które pozwalają na skuteczniejsze przyswajanie i utrwalanie wiedzy i umiejętności. Nauczycielom z kolei pomaga w skutecznym skupianiu uwagi małych słuchaczy, co sprzyja efektywnej nauce. Dodatkowo sprzęt posiada zestaw zróżnicowanych gier zabawowo-sportowych, takich jak piłka nożna czy odkrywanie skarbów pod piaskiem, dzięki czemu może również służyć jako przerywnik w nauce.
Obrazek w tresci

Urządzenie oferuje także zestaw gier związanych z segregacją i sprzątaniem odpadów. Gry ekologiczne mają za zadanie zaszczepić nawyk dbania o naszą planetę. Dzięki tym funkcjom wiedza będzie przyswajana aktywnie, a zabawa w przedszkolu zyska zupełnie nowy wymiar.
– Jako firma prowadząca działalność w gminie Świętajno, czujemy się częścią lokalnej społeczności – podkreśla Artur Fiktus, Zastępca Dyrektora Zakładu Saria w Długim Borku. – Mamy nadzieję, że przekazany przedszkolu samorządowemu sprzęt ucieszy zarówno dzieci jak i nauczycieli. Chcemy przyczyniać się do rozwoju otwartości oraz ciekawości, jaką mają w sobie najmłodsi mieszkańcy Świętajna. Jestem przekonany, że cyfrowa technologia pozwoli na szybsze poznanie otaczającego ich świata, w najlepszy możliwy sposób – poprzez gry i zabawy – dodaje.
[imghttps://m.wm.pl/2021/12/orig/p3-799254.jpg[/img]

Zakup interaktywnej podłogi został w całości sfinansowany przez firmę Saria, odział w Długim Borku. To kolejny obok takich działań jak współpraca m.in. z Akademią Sportu Masuria w Szczytnie oraz Uczniowskim Klubem Sportowym SP Rozogi, projekt stanowiący wsparcie lokalnej społeczności. Firma angażuje się także lokalnych imprez organizowanych przez Gminy Świętajno i Rozogi.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5