Przedszkolaki ze Świętajna laureatami konkursu i wygraną 4000 zł

2021-12-04 09:00:00 (ost. akt: 2021-12-03 23:14:41)

Autor zdjęcia: Arch. Przedszkola

Przedszkole Samorządowe „Akademia Bajek” w Świętajnie zostało Laureatem Konkursu na scenariusz i realizację zajęć edukacyjnych pt. „Zanim wydam… O finansach w przedszkolach i szkołach”. Placówka otrzyma nagrodę pieniężną w kwocie 4000 złotych.
Przesłany przez przedszkolankę Dorotę Rochmalską scenariusz zajęć edukacyjnych pt. „Zanim wydam… O finansach w przedszkolach i szkołach”. znalazł się wśród najwyżej ocenionych scenariuszy.
Obrazek w tresci

- Cieszymy się ogromnie, że zostaliśmy laureatem tego konkursu - informuje Aldona Wysocka dyrektor Przedszkola Samorządowego „Akademia Bajek” w Świętajnie. -Zgodnie z regulaminem Konkursu za nagrodzony scenariusz Laureat - Przedszkole otrzymuje nagrodę pieniężną w wysokości 4000 zł. Nagrodzone przedszkole zobowiązane jest w terminie nie dłuższym niż 6 miesięcy od dnia ogłoszenia wyników Konkursu, do zorganizowania zajęć zgodnie z nagrodzonym scenariuszem oraz do przesłania do NBP sprawozdania z zorganizowanych zajęć wraz z dokumentacją fotograficzną lub wideo. W zajęciach uczestniczyć będzie przedstawiciel NBP.
Obrazek w tresci

Edukację finansową warto zaczynać od najmłodszych lat. Wiek przedszkolny jest dobrym momentem, kiedy możemy wprowadzać dzieci w świat finansów. Wtedy dzieci najchętniej się uczą, chcą poznawać świat, obserwują dorosłych i chętnie ich naśladują. Warto pamiętać, że edukacja – połączona z własnymi doświadczeniami dziecka – uczy pozytywnych postaw i zachowań zmniejszających ryzyko wpadnięcia w tarapaty finansowe w dorosłym życiu. Doświadczenia związane z oszczędzaniem pieniędzy mają szczególną wartość w kształtowaniu wytrwałości, cierpliwości, umiejętności odraczania w czasie nagród, myślenia perspektywicznego. Ułatwiają poznanie wartości pieniądza, umiejętne gospodarowanie środkami, planowanie i kontrolę wydatków oraz zrozumienie systemu ekonomicznego w przypadku dziecka, a później młodego dorosłego.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5