Dzień Pluszowego Misia w Gminnym Przedszkolu "Jasia i Małgosi”

2021-12-03 08:30:00(ost. akt: 2021-12-02 23:57:59)

Autor zdjęcia: Arch. Przedszkola

Światowy Dzień Pluszowego Misia to wyjątkowy czas na wspólne zabawy z przyjacielem. Przedszkolaki z Kamionka zbierają pluszaki, by podarować je chorym dzieciom i dać im radość na święta.
W tym roku Przedszkole w Kamionku włączyło się do akcji „Podaruj uśmiech dzieciom w szpitalach”. W ramach akcji zbierane są misie i inne maskotki dla chorych dzieci potrzebujących wsparcia. Rodzice wspólnie z dziećmi i pracownicy przedszkola przynoszą zakupione maskotki, które potem zostaną przekazane maluchom.

Obrazek w tresci

Dzień Pluszowego Misia, to święto ustanowione na pamiątkę pewnego nieudanego polowania… 25 listopada 1902 roku prezydent USA Teodor Roosevelt wybrał się z przyjaciółmi na polowanie, w czasie którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał opatrzenie i uwolnienie zwierzęcia, co zostało zilustrowane komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jeden z czytelników, zainspirowany tym wydarzeniem, stworzył pluszową zabawkę dla dzieci w formie misia, którą nazwał Teddy Bear nawiązując do imienia prezydenta.

Od 119 lat pluszowe misie cieszą się niesłabnącą miłością najmłodszych, służąc za pocieszycieli, przyjaciół, a czasem nawet za poduszki.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5