Miał ochotę na „coś słodkiego”. 29-latek chciał ukraść karton bombonierek

2021-10-12 08:31:42 (ost. akt: 2021-10-12 08:40:12)

Autor zdjęcia: Dariusz Dopierała

Pewien 28-letni mieszkaniec Szczytna wykazał się nie lada „sprytem” podczas zaplanowanej przez siebie kradzieży. Wszedł na teren jednego z supermarketów położonych na terenie miasta, wychwycił karton z zawartością 10 szt. bombonierek i próbował uciec drzwiami wejściowymi.
Oficer dyżurny szczycieńskiej komendy został powiadomiony o ujęciu na terenie jednego z supermarketów położonych na terenie miasta, sprawcy kradzieży sklepowej. Gdy mundurowi przyjechali na miejsce okazało się, że mężczyzna dobrze jest im znany z wcześniejszych tego typu interwencji. Z relacji pracowników sklepu wynikało, że 28-letni mieszkaniec Szczytna wszedł pewnym krokiem na teren obiektu. Następnie chwycił karton z zawartością 10 szt. bombonierek o wartości blisko 160 złotych i próbował uciec drzwiami wejściowymi.

Całe zajście zaobserwowała jedna z ekspedientek, która ujęła 29-latka na „gorącym uczynku” kradzieży. Pozostali pracownicy zamknęli drzwi wejściowe do supermarketu i powiadomili miejscowych funkcjonariuszy.

Z uwagi na fakt, iż 29-letni mieszkaniec Szczytna wielokrotnie karany był za tego typu wykroczenia, mundurowi odstąpili od postępowania mandatowego i skierowali przeciwko „miłośnikowi” czekolady, wniosek o ukaranie do sądu.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5