Zakłócili ład i porządek pod jednym z lokali rozrywkowych

2021-09-28 11:13:57 (ost. akt: 2021-09-28 09:18:00)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

O tym jak ważne jest przestrzeganie tych przepisów dowiedziało się dwóch 26-latków, którzy pod jednym z lokali rozrywkowych wywołali policyjną interwencję.
W minioną niedzielę (26.019.21r.) tuż przed godzin 03:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące szarpaniny pod jednym z lokali rozrywkowych położonych na terenie miasta. Gdy na miejsce przyjechali funkcjonariusze
z referatu patrolowo – interwencyjnego zastali tam dwóch mężczyzn, którzy prowokowali się wzajemnie do bójki, głośno krzyczeli i używali słów wulgarnych w miejscu publicznym.

Mundurowi rozdzielili agresorów i ustalili ich dane. 26-letni mieszkaniec gminy Pasym i 26-letni mieszkaniec gminy Szczytno z uwagi na widoczne symptomy upojenia alkoholowego zostali zatrzymani i przewiezieni do szczycieńskiej komendy. W trakcie przeszukania odzieży wierzchniej i posiadanych przez nich bagaży, w portfelu 26-letniego mieszkańca Pasymia ujawniono woreczek strunowy z zawartością marihuany.

Obaj mężczyźni zostali osadzeni w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu 26-letni mieszkaniec gminy Szczytno został ukarany mandatem karnym za popełnienie wykroczenia przeciwko porządkowi i spokojowi publicznemu. Jego rówieśnik zaś za ten sam wybryk odpowie przed sądem. Dodatkowo odpowie również za naruszenie przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za co grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5