Były rektor WSPol w Szczytnie usłyszał zarzuty

2021-09-16 19:21:53 (ost. akt: 2021-09-16 19:36:53)

Autor zdjęcia: Joanna Karzyńska

Były rektor Wyższej Szkoły Policyjnej w Szczytnie, usłyszał zarzuty przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.
W 2019 roku do różnych prokuratur na Warmii i Mazurach trafiały kolejne zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstw, których miałby się dopuścić inspektor Marek F. W zawiadomieniach zarzucano byłemu komendantowi-rektorowi między innymi naruszenie praw autorskich, przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, mobbing oraz plagiat pracy habilitacyjnej. Padały poważne oskarżenia, że insp. Marek F. zmuszał swoich podwładnych do pisania rozdziałów jego pracy habilitacyjnej oraz bezprawnie wykorzystywać ich badania naukowe.

Śledztwo w sprawie nieprawidłowości w czasie procesu habilitacyjnego insp. Marka F. prowadzi Prokuratura Okręgowa w Toruniu.

Jak poinformował TVN 24 w oświadczeniu prokuratora Jarosława Kilkowskiego z Prokuratury Okręgowej w Toruniu czytamy "W oparciu o zgromadzony materiał dowodowy, w dniu 9 czerwca 2021 roku ogłoszono Markowi F. zarzut (…) powiększenia własnego dorobku naukowego i nieuprawnionego wykorzystania w swoich publikacjach ustaleń, wyników i ich interpretacji dokonanych w toku prowadzonego w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie zadania badawczego, bez wskazania ich pochodzenia oraz rzeczywistego autorstwa".

Zarzuty przedstawione Markowi F. zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. userka #3075666 18 wrz 2021 13:41

    ... i co zdegradują może pułkownika i pozbawią emerytury!? Coś ciężko mi w to uwierzyć, bo nigdy nic o czymś podobnym w nowy Polskim Ładzie nie słyszałem

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5