Spotkanie autorskie z Małgorzatą Manelską

2021-08-05 13:32:27 (ost. akt: 2021-08-05 14:22:10)

Autor zdjęcia: Joanna Karzyńska

Seniorzy ze Spychowa i Świętajna spotkali się z Małgorzatą Manelską, autorką powieści obyczajowych o Mazurach.
Małgorzata Manelska urodziła się w Szczytnie i mieszka tam do dziś. Na co dzień pracuje w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie. Pisanie jest dla niej odskocznią od problemów dnia codziennego.
Zadebiutowała w lipcu 2018 roku powieścią „Zapach Mazur”, jedenaście miesięcy później ukazała się jej kontynuacja pt. „Barwy Mazur”, a potem "Tam, gdzie bzy sięgają nieba".
W książkach Małgorzaty Manelskiej obraz współczesnych Mazur przeplata się z dramatycznymi wydarzeniami schyłku Prus Wschodnich. Autorka ukazuje w swoich powieściach rdzennych mieszkańców naszych ziem z ich problemami dnia codziennego, rozterkami moralnymi, pragnieniami i marzeniami. Nawiązuje do wydarzeń historycznych związanych z drugą wojną światową.
W swoich książkach pokazuje również współczesne Mazury z pięknem fauny i flory, nowoczesnym lotniskiem pośród lasów, czy urokliwymi miejscami w okolicach Szczytna. Małgorzata Manelska zapowiada, że już niebawem ukażą się jej dwie kolejne książki- jedna w październiku a druga w styczniu.
Obrazek w tresci

- Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Uczestniczki były bardzo zainteresowane kulisami powstawania książki czy wątkami autobiograficznymi zawartymi w powieściach. Wywiązała się między nami żywa dyskusja na temat żyjących mieszkańców Warmii i Mazur, którzy byli bezpośrednimi świadkami czy ofiarami tragicznych wydarzeń z okresu wojny. Cenię sobie takie spotkania, podczas których uczestnicy dzielą się swoimi spostrzeżeniami na tematy poruszane przeze mnie w książkach - mówi Małgorzata Manelska.
Obrazek w tresci

Dla czytelników z Klubu Seniora w Spychowie oraz Świętajnie spotkanie było znakomitą okazją do nabycia powieści autorki wraz z pamiątkową dedykacją oraz zrobienia pamiątkowych zdjęć.

- Książki pani Małgorzaty czyta się bardzo dobrze. Są bardzo ciekawe i umiejscowione na naszych terenach - mówią seniorzy. - Takie spotkania, po długim czasie pandemii, są dla nas naprawdę bardzo ważne i miłe. Z niecierpliwością czekamy na kolejne książki pani Małgorzaty.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5