Tragiczny wypadek podczas wykonywania prac polowych. 57-latek zmarł w szpitalu

2021-07-19 17:31:33 (ost. akt: 2021-07-19 17:50:38)
Podczas wykonywania prac polowych doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego zmarł 57-letni mężczyzna

Podczas wykonywania prac polowych doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego zmarł 57-letni mężczyzna

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Szczycieńscy śledczy pod nadzorem prokuratora, pracowali na miejscu nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło w miejscowości Księży Lasek, w gminie Rozogi. 57-latek, podczas wykonywania prac polowych został wciągnięty przez maszynę rolniczą typu belownica. Mężczyzna zmarł on w szpitalu na skutek odniesionych obrażeń ciała.
- Do tego tragicznego wypadku doszło w sobotę wieczorem - informuje Izabela Cyganiuk rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. - Po godzinie 21:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Księży Lasek w gminie Rozogi doszło do poważnego, nieszczęśliwego wypadku podczas wykonywania prac polowych.

Na miejsce zgłoszonej interwencji, natychmiast pojechali policjanci z referatu patrolowo - interwencyjnego. Funkcjonariusze ustalili, że 57-letni mieszkaniec gminy Rozogi wykonując prace polowe związane z obsługą maszyny rolniczej typu belarka, doznał poważnych obrażeń kończyn dolnych.

Obrazek w tresci

- Na miejscu wypadku pracowali również strażacy oraz załoga karetki pogotowia kontynuuje Izabela Cyganiuk z KPP w Szczytnie. - Maszyna wciągnęła mężczyźnie nogi. Oswobodzonemu poszkodowanemu mundurowi udzielili natychmiastowej pomocy medycznej. Niestety 57-latek na skutek odniesionych rozległych obrażeń ciała w wyniku zdarzenia, zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Policjanci apelują!
Trwa sezon zaawansowanych prac polowych. Dlatego szczycieńscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności przy ich wykonywaniu. Chwila nieuwagi może zakończyć się tragicznie. Funkcjonariusze apelują również o ostrożność, rozwagę, zachowanie trzeźwości, przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz zwrócenie szczególnej uwagi na najmłodszych, którzy obecnie wypoczywają na wakacjach. Nie tylko dorośli, ale przede wszystkim dzieci, narażone są na wszelkiego rodzaju niebezpieczeństwa, jakie niesie za sobą pracą na gospodarstwie rolnym.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5