Każdy może zobaczyć odkopany zamek

2021-06-04 09:23:09(ost. akt: 2021-06-08 12:24:10)
Na ten weekend zapraszamy do Szczytna. Po trzech latach odkopywania i rewitalizacji przyszedł czas na zwiedzanie.
Mazurom przybywa kolejna atrakcja turystyczna. Tym razem w Szczytnie. W sobotę 5 czerwca po blisko trzyletniej rewitalizacji mieszkańcy Szczytna i turyści będą mogli zwiedzać odnowione ruiny szczycieńskiego zamku w pełnej krasie. Podziwiać historyczne mury i wykopane pomieszczenia, a w sali całorocznej będzie można obejrzeć również wystawę przedmiotów, które zostały odnalezione podczas prac.

Uroczyste otwarcie zacznie się o godzinie 13. Ze względu na pełnione przez zamek na przestrzeni dziejów różne funkcje otwarcie będzie zaaranżowane po części w stylu średniowiecznym, po części w stylu myśliwskim.

W sobotę czeka nas tam mnóstwo atrakcji: strzelanie z łuku, średniowieczne gry i zabawy, wystrzały z armaty, wioska rycerska i wiele innych.

O 17.30 wystąpi Tomasz Karolak z zespołem. O 21 rozpocznie się pokaz teatru ognia.

Zamek będzie dostępny nieodpłatnie dla wszystkich odwiedzających przez cały rok. Odbywać się tam będą również różne wydarzenia kulturalne, spotkania i wystawy sezonowe.

Igor Hrywna2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5