Pijany 35-latek położył się na jezdni. Najechała na niego kierująca Fordem.

2021-05-05 13:08:07 (ost. akt: 2021-05-05 13:17:37)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Mieszkaniec gminy Rozogi mając blisko 3 promile w organizmie leżał na jezdni na trasie Rozogi – Spaliny Wielkie. 28-letnia kierująca pojazdem marki BMW, jako pierwsza zauważyła niechronionego uczestnika ruchu drogowego, którego życie i zdrowie było zagrożone. Jednak światła jej pojazdu oślepiły nadjeżdżającą z naprzeciwka 32-latkę, która Fordem najechała na niechronionego uczestnika ruchu drogowego. Na szczęście 35-latkowi nic poważnego się nie stało, jednak uczestnicy i świadkowie tego zdarzenia przeżyli chwilę grozy.
Tuż przed godziną 21:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że na trasie Rozogi – Spaliny Wielkie doszło do potrącenia pieszego.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze z referatu ruchu drogowego ustalili, że 28-letnia mieszkanka gminy Rozogi poruszając się trasą Rozogi – Spaliny Wielkie, zauważyła leżącego na jezdni mężczyznę. Chcąc sprawdzić, co się stało i ewentualnie udzielić mu pomocy zatrzymała swój pojazd na poboczu. W tym momencie z naprzeciwka na niechronionego uczestnika ruchu drogowego najechała 32-letnia kierująca pojazdem marki Ford. Kobieta oświadczyła, że nie zauważyła mężczyzny, gdyż oślepiły ją światła stojącego na jezdni pojazdu marki BMW.

35-letni mieszkaniec gminy Rozogi miał dużo szczęścia. Przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia potwierdziła, iż mężczyzna nie doznał poważniejszych obrażeń ciała. Policjanci przebadali wszystkich uczestników tego zdarzenia na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że 35-latek, który położył się na jezdni miał w organizmie blisko 3 promile. Pozostał czwórka była trzeźwa.

Trasa Rozogi – Spaliny Wielkie przez jakiś czas była zablokowana. Na miejscu kolizji pracowali strażacy, policjanci oraz ratownicy medyczni. Obecnie szczycieńscy śledczy wyjaśnią dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci przypominają, a zarazem apelują!
Niechroniony uczestniku ruchu drogowego. Zadbaj o życie swoje i innych. Noś odblaski. Daj się zobaczyć na drodze. Pamiętaj, że ten mały, niepozorny przedmiot naprawdę może uratować Ci życie. Dzięki odblaskom, kierowca zobaczy Cię już z odległości 150 metrów, co pozwoli mu na czas zareagować. Watro też znać przepisy, które obowiązują pieszych na drodze. Jeżeli nie ma pobocza lub czasowo nie można z niego skorzystać, pieszy może korzystać z jezdni, pod warunkiem zajmowania miejsca jak najbliżej jej krawędzi i ustępowania miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi. Pieszy idący po poboczu lub jezdni obowiązany jest iść lewą stroną drogi. Choć przepisy nie nakładają na pieszych obowiązku zachowania trzeźwości to pamiętajmy! Pieszy to też uczestnik ruchu, dlatego żeby nie narażać siebie i innych na niebezpieczeństwo, powinien myśleć trzeźwo!Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Andrzej711 #3065831 5 maj 2021 14:44

    Okazało się, że 35-latek, który położył się na jezdni miał w organizmie blisko 3 promile. Pozostał czwórka była trzeźwa. W końcu ilu uczestników zdarzenia było.

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5