36-latek złamał zasady obowiązującej go kwarantanny

2021-04-12 14:36:33 (ost. akt: 2021-04-12 14:45:32)

Autor zdjęcia: Pixabay

Pewien 36-latek ze Szczytna siedział sobie na przystanku autobusowym w miejscowości Kamionek w gminie Szczytno i nie stosował się do obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Jak się okazało mężczyzna wykazał się ogromnie lekceważącą postawą wobec nakazów wprowadzonych w związku z panująca na terenie kraju pandemia Covid-19. 36-latek objęty był kwarantanną.
W niedzielę (11.04.21r.) olsztyńscy funkcjonariusze, którzy pełnili służbę na terenie powiatu szczycieńskiego, około godz. 15:00 w miejscowości Kamionek w gminie Szczytno, zauważyli mężczyznę, który siedząc na przystanku autobusowym nie stosował się do obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

W trakcie podjętej przez mundurowych interwencji mężczyzna zaczął zachowywać się nerwowo. Policjanci zweryfikowali jego dane w policyjnych systemach i potwierdzili jego tożsamość. Wydawałoby się, że na tym interwencja się zakończy, gdyż mężczyzna przeprosił za swoje zachowanie, założył maseczkę i chciał pośpiesznie wracać do domu. Sprawy potoczył się jednak inaczej. Okazało się, że 36-latek złamała obowiązującą go do 18 kwietnia br. kwarantannę. Jak sam oświadczył „z domu wyszedł tylko na chwile, aby się przejść”.

Teraz o lekceważącej postawie 36-latka zostanie poinformowany sąd oraz pracownicy Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej.

Pamiętajmy!
Nie stosując się do poleceń wprowadzonych w związku z ogłoszoną epidemią koronawirusa, narażamy życie i zdrowie swoje oraz innych osób! Weźmy odpowiedzialność za siebie oraz swoich najbliższych! Respektujmy prawo, respektujemy zapisy obowiązujących ustaw oraz rozporządzeń! Zróbmy to w trosce o nasze wspólne dobro!


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5