Znęcał się nad 63-letnią matką i groził 22-latce pozbawieniem życia

2021-03-15 10:14:50 (ost. akt: 2021-03-15 10:28:36)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Policjanci z Posterunku Policji w Świętajnie, zatrzymali 39-latka, który podejrzany jest o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad swoją matką. Mężczyzna odpowie również za kilkukrotne znieważenie w miejscu publicznym oraz kierowanie gróźb pozbawienia życia wobec 22-letniej ekspedientki miejscowego marketu. Na wniosek śledczych Sąd Rejonowy w Szczytnie zastosował wobec agresora, środek zapobiegawczy w postaci dwumiesięcznego tymczasowego aresztu.
W miniony wtorek (09.03.21r.) tuż przed godziną 15:00 funkcjonariusze z Posterunku Policji w Świętajnie otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej, do której doszło w jednym z domów położonych na terenie gminy. Według osoby zgłaszającej 39-letni mężczyzna rzucił się z pięściami na swoją matkę.

Mundurowi na miejscu interwencji zastali pokrzywdzoną 63-latkę. Kobieta na ciele posiadała widoczne ślady świadczące o tym, że może być ona ofiara przemocy domowej. W trakcie rozmowy z policjantami oświadczyła, że jej syn wszczął kłótnie, podczas której wyzywał ją słowami wulgarnymi, uderzał pięściami i groził, że pozbawi ją życia.

Funkcjonariusze natychmiast podęli decyzję o potrzebie odizolowania sprawcy od pokrzywdzonej. Jeszcze tego samego dnia zatrzymali 39-latka i osadzili w policyjnej celi.

W trakcie zbierania materiału dowodowego, szczycieńscy śledczy ustalili również, że ten sam mężczyzna kilkukrotnie znieważył w miejscu pracy 22-letnią ekspedientek miejscowego marketu, a także groził kobiecie, że pozbawi ją życia, przy czym groźby te wzbudziły w pokrzywdzonej uzasadnioną obawę, że mogą być spełnione.

W piątek (12.03.21r.) Prokuratura Rejonowa w Szczytnie na podstawie zgromadzonego przez funkcjonariuszy wydziału dochodzeniowo - śledczego materiału dowodowego skierowała do sądu wniosek o zastosowanie wobec sprawcy przemocy domowej dwumiesięcznego tymczasowego aresztu.

Zgodnie z art. 207 kodeksu karnego, § 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Znęcanie się i poniżanie to tajemnica wielu rodzin. Apelujemy, aby osoby dotknięte tą tragedią nie wstydziły się prosić o pomoc. Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich takiej przemocy doświadcza, zadzwoń pod numer alarmowy 112 lub 997. Policjanci sprawdzą każde tego typu zgłoszenie. W naszej komendzie zawsze czekają policjanci gotowi wysłuchać ofiary przemocy domowej i nieść im natychmiastową pomoc.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5