Gwardia szykuje weekend twardych pięści

2021-02-26 08:39:56 (ost. akt: 2021-02-26 08:42:15)

Autor zdjęcia: Gwardia Szczytno

BOKS || Hala widowiskowo-sportowa w Szczytnie im. H. Wagnera stanie się 27-28 lutego areną Otwartych Mistrzostw Warmii i Mazur w boksie. Będzie ostro, liczymy na medale!
Pobliskie parkingi zaczną zapełniać się już od samego rana w sobotę, ponieważ przed wyjściem do ringu młodzi wojownicy muszą przejść obowiązkowe badania lekarskie oraz zameldować się na ceremonii ważenia.

Od godziny 13:00 w walkach pokazowych swe umiejętności zaprezentują dzieci, zaś o 15:00 odbędzie się egzamin "Pierwszego kroku bokserskiego dla najmłodszych". Chwilę później ruszy konferencja techniczna oraz oficjalne losowanie. Od 16:00 między linami odbywać się będą sparingi, a gong rozpoczynający walki turniejowe (półfinałowe) zabrzmi o 17:00. Najlepsi będą mieli okazję powalczyć w ringu dzień później, w pojedynkach finałowych.

Czy gospodarze mają szanse na medale? Podopieczni Gwardii Szczytno, dowodzonej przez trenera Zenona Jagiełłę, od lat sięgają po trofea nie tylko na turniejach lokalnych czy regionalnych, ale i ogólnopolskich. Gdyby szczytnianie zakończyli bój bez choćby jednego krążka, byłoby to potężne zaskoczenie.

Część z nich, co warto wspomnieć, ostatnio brała udział w sparingach z kadrą narodową juniorów, która w giżyckim Centralnym Ośrodku Sportu przygotowuje się do mistrzostw świata. Na miejscu szkolili się także reprezentanci Litwy oraz Estonii. Na tym utytułowanym tle bardzo solidnie wypadli m.in. Patryk Borucki, Maciej Sztura, Kuba Sztura, Kordian Ciechowski oraz Kacper Deptuła.

Kamil Kierzkowski

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5