47-letni diler i jego 27-letni klient zatrzymani. Kolejne narkotykowe trafienie szczycieńskich kryminalnych

2021-02-13 14:41:31 (ost. akt: 2021-02-13 13:48:21)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Szczycieńscy kryminalni odnotowali kolejny sukces w walce z lokalnym narkobiznesem. Zatrzymanie 47-letniego dilera i 27-letniego klienta to efekt przeprowadzonej przez nich akcji policyjnej, nad którą z zaangażowaniem pracowali w ostatnim czasie.
W minioną środę (10.02.21r.) około godz. 13:00 w miejscowości Leleszki w gminie Pasym, szczycieńscy kryminalni podjęli czynności legitymowania wobec kierowcy pojazdu marki Alfa Romeo, który stał na poboczu drogi szutrowej. Nie była to przypadkowa kontrola drogowa, tylko zaplanowane dużo wcześniej działania operacyjne mundurowych. Funkcjonariusze podejrzewali, że 27-latek siedzący za kierownicą Alfy, może posiadać przy sobie znaczną ilość narkotyków. Ich podejrzenia potwierdziły się, gdy na ich widok mężczyzna zaczął zachowywać się nerwowo. Policjanci przeszukali odzież wierzchnią 27-latka oraz pojazd, którym się poruszał. Na dywaniku pasażera ujawnili folie aluminiową z zawartością amfetaminy. 27-latek został zatrzymany i przewieziony do szczycieńskiej komendy.

Na tym działania szczycieńskich mundurowych nie zakończyły się. Jeszcze tego samego dnia, kryminalni zapukali do drzwi 47-letniego mieszkańca gminy Pasym. Według posiadanej przez nich wiedzy, mężczyzna od dłuższego czasu zajmował się handlem nielegalnymi substancjami i czerpał z tego korzyści majątkowe. W mieszkaniu 47-latka zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków w postaci amfetaminy i marihuany.

47-latek usłyszał zarzut posiadania substancji zabronionych oraz zarzut handlu narkotykami. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Tego samego dnia zarzut usłyszał również 27-letni mieszkaniec gminy Pasym, któremu za posiadanie amfetaminy grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5