18-latek znieważył interweniujących funkcjonariuszy. Najbliższe 3 miesiące spędzi w więzieniu.

2021-02-09 16:12:54 (ost. akt: 2021-02-09 16:23:54)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Pewien 18-latek ze Szczytna w trakcie prowadzonej przez policjantów interwencji próbował wymusić na nich zaniechania prawnych czynności służbowych. Gdy to mu się nie udało wpadł w szał, a w konsekwencji znieważył mundurowych. Usłyszał zarzuty i myślał, że na tym sprawa się zakończy. Jednak się mylił. Sąd Rejonowy w Szczytnie wymierzył mu karę 3 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna ukrywał się chcąc uniknąć odpowiedzialności za swoje zachowanie. 18-latek „spotkał” się ponownie z funkcjonariuszami, którzy tym razem przewieźli go do … zakładu karnego.
18-letni mieszkaniec Szczytna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, gdyż miał wymierzoną przez sąd karę 3 miesięcy pozbawienia wolności. Młodzieniec podczas jednej z interwencji prowadzonych przez szczycieńskich mundurowych, wpadł w szał i zaczął wyzywać funkcjonariuszy słowami powszechnie uznanymi za wulgarne.

Nietrzeźwy 18-latek jeszcze tego samego dnia został zatrzymany. Usłyszał zarzuty i myślał, że na tym sprawa się zakończy, jednak się pomylił. Podczas rozprawy prowadzonej w Sądzie Rejonowy w Szczytnie, usłyszał, że za popełnione przez siebie przestępstwa najbliższe 3 miesięcy spędzi w zakładzie karnym.

Gdy 18-latek nie stawił się sam we wskazanym przez wymiar sprawiedliwości zakładzie karnym, chcąc uniknąć odpowiedzialności za swoje zachowanie, sąd wydał nakaz jego zatrzymania i przymusowego doprowadzenia. Dlatego w niedzielę (07.02.21r.) parę minut po godzinie 12:00 szczycieńscy policjanci mając podejrzenie, gdzie 18-latek się ukrył, zapukali do drzwi jednego z mieszkań, które położone jest na terenie gminy Szczytno. Mundurowi mieli „nosa”, w jednym z pomieszczeń zastali poszukiwanego przez siebie mężczyznę. 18-latek został zatrzymany i zgodnie z decyzją sądu trafił już do wskazanego zakładu karnego, gdzie będzie miał czas przemyśleć swoje zachowanie.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5