83-latka spacerowała w piżamie po mieście. Reagujmy - możemy uratować komuś życie!

2020-12-02 10:24:08 (ost. akt: 2020-12-02 10:29:09)

Autor zdjęcia: sxc.hu zdjęcie ilustracyjne

Jeden telefon może uratować ludzkie życie. Tak było w przypadku zgłoszenia o staruszce, która spacerowała nad ranem, ulicami miasta w samej piżamie. Mundurowi natychmiast zareagowali i ruszyli jej z pomocą. 83-latka była wystraszona, zagubiona i wyziębiona.
Wczoraj 1 grudnia oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał niepokojące zgłoszenie, z którego wynikało, że w okolicach ulicy Mickiewicza w Szczytnie, spaceruje zagubiona staruszka. Z relacji świadka wynikało również, że kobieta ubrana jest tylko w piżamę nocą, a temperatura powietrza spadła poniżej zera.

We wskazane miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego, którzy opatrolowali miasto i na ulicy Bartna Strona zauważyli błąkającą się kobietę. Okazało się, że była to 83-letnia mieszkanka Szczytna. Kobieta była wyziębiona i wystraszona. Nie była ona w stanie powiedzieć gdzie idzie. Nie wiedziała też gdzie się znajduje. Kobieta ubrana była tylko w piżamę nocą. Z uwagi na zły stan psycho-fizyczny 83-latki, mundurowi podjęli decyzję o potrzebie wezwania na miejsce służb medycznych. Załoga karetki pogotowia po przebadaniu kobiety oświadczyła, że nie wymaga ona dalszej hospitalizacji.

Szczycieńscy policjanci ustalili aktualny adres zamieszkania kobiety i przewieźli ją do domu, który znajdował się w drugiej części miasta. Na miejscu obecny był jej syn, który przejął nad nią opiekę. Mundurowi sporządzili również stosowną dokumentację, celem poinformowania Miejskiego Ośródka Pomocy Społecznej o podjętej interwencji i ewentualnej potrzebie objęcia kobiety stała opieką.

Policjanci wdzięczni są za każde tego typu zgłoszenie. Pamiętaj, że jeden telefon, może uratować ludzkie życie. Tak jak w przypadku tej interwencji. Odpowiednia reakcja świadka, szybkie działanie służb niosących pomoc i 83-latka została otoczona specjalistyczną pomocą. Za nami pierwsze przymrozki, dlatego już teraz apelujemy: nie bądźmy obojętni, gdy widzimy, że czyjeś życie i zdrowie jest zagrożone. Państwa wrażliwość oraz szybka i właściwa reakcja może pomóc przetrwać zimę osobom będącym w trudnej sytuacji życiowej.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. wot #3015227 | 95.49.*.* 2 gru 2020 10:49

    Nie wyobrażam sobie, by ktokolwiek - widząc o tej porze kogoś na ulicy w piżamie - nie zareagował.

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5