76-letni kierowca Peugeota „ściął” łuk i uderzył w Audi

2020-11-04 09:21:58 (ost. akt: 2020-11-04 09:57:08)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

76-letni mieszkaniec Bartoszyc na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w jadący z naprzeciwka pojazd marki Audi, którym kierował 31-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty.
Wczoraj (3 listopada) około godz. 21:30 szczycieńscy policjanci zostali skierowani do obsługi zdarzenia drogowego, do którego doszło na trasie Szczepankowo – Dźwierzuty. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że kierujący pojazdem marki Peugeot jadąc od miejscowości Gisiel w kierunku miejscowości Dźwierzuty, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. 76-letni mieszkaniec Bartoszyc na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu, w wyniku czego uderzył w nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd marki Audi, którym kierował 31-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty. Siła uderzenia była tak duża, że Audi wypadło z drogi i wjechało do rowu.

https://m.wm.pl/2020/11/orig/auto1-657346.jpg

76-latek celem dalszej hospitalizacji został przewieziony do szpitala w Szczytnie. Mundurowi ustalili, iż obaj mężczyźni w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Kierowca Peugeota posiadał uprawnienia od 24 lat. Mężczyzna nie był w stanie wytłumaczyć, co się dokładnie wydarzyło.

Teraz sprawą zajmą się szczycieńscy śledczy, którzy wyjaśnią dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia drogowego.

Szczycieńscy policjanci przypominają!
Wcześniej zapadający zmrok, częste opady deszczu, a przede wszystkim mokra i śliska jezdnia to warunki, które nie sprzyjają kierowcom. Wraz ze zmianą pogody zmienia się także przyczepność naszych pojazdów do drogi. Prowadzenia pojazdu w takich warunkach wymaga od kierującego zdecydowanie większej koncentracji, uwagi i czujności. Pamiętajmy, aby jechać z prędkością pozwalającą na szybką reakcję i panowanie nad pojazdem, w przypadku pojawienia się na drodze zagrożenia.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5