Policjanci zaopiekowali się porzuconymi szczeniakami i błąkającym się owczarkiem niemieckim

2020-09-17 12:49:49 (ost. akt: 2020-09-17 13:00:46)
Wyrzucone do lasu cztery szczeniaki

Wyrzucone do lasu cztery szczeniaki

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Niecodzienne dwie interwencje przeprowadzili, w miniony weekend policjanci szczycieńskiej komendy. Najpierw odpowiedzieli na zgłoszenie grzybiarzy, którzy ujawnili porzucone w lesie szczeniaki a w przeciągu kolejnej godziny zatroszczyli się o błąkającego się owczarka niemieckiego.
W minioną sobotę 19 września tuż przed godziną 12:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczną informację od grzybiarzy, z której wynikało, że byli oni świadkami jak kierujący pojazdem osobowym wyrzucił z auta cztery szczeniaki. Całe zajście miało miejsce w okolicach miejscowości Księży Lasek w gminie Rozogi. Przybyli na miejsce funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego potwierdzili zgłoszenie. Dwóch młodych mężczyzn oświadczyło, że zjechali w boczną leśną drogę, aby pozbierać grzyby. W pewnym momencie zauważyli pojazd osobowy, którego kierujący wysiadł z auta i pozostawił coś w lesie. Gdy mężczyzna ten odjechał podeszli oni bliżej. W kompleksie leśnym pod drzewem ujawnili cztery małe, wystraszone szczeniaki. Szczycieńscy mundurowi zaopiekowali się porzuconymi psiakami a następnie nawiązali kontakt z miejscową lecznicą weterynaryjną, gdzie kundelki znalazły schronienie.

Tego samego dnia niespełna godzinę później oficer dyżurny otrzymał informację, że po drodze krajowej nr 59 w okolicach miejscowości Spychowo, błąka się pies typu owczarek niemiecki. Funkcjonariusze ustalili, iż zwierzę biegało po ruchliwej krajówce sprawiając wrażenie zagubionego. Policjanci opatrolowali przyległy teren w poszukiwaniu ewentualnych właścicieli czworonoga, jednak nikogo takiego nie zastali. Następnie za pośrednictwem kierownika Posterunku w Świętajnie ustalono, iż porzucone na terenie gminy zwierze znajdzie opiekę we wskazanym przez pracowników Urzędu Gminy w Świętajnie całodobowym zakładzie. Funkcjonariusze zatroszczyli się o czworonoga i przekazali go wskazanej osobie, która otoczyła pieska opieką.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5