Edukowanie młodzieży w zakresie przestrzegania zasad bezpieczeństwa

2019-10-24 08:51:02 (ost. akt: 2019-10-24 08:55:41)
St. post. Joanna Manelska ze szczycieńskiej jednostki policji w ubiegłym tygodniu spotkała się z młodzieżą z Zespołu Szkół nr 2 w Szczytnie. Spotkania w szkołach mają na celu utrwalanie wśród uczniów nawyku prawidłowych zachowań w różnych sytuacjach.
Edukowanie młodzieży w zakresie przestrzegania zasad bezpieczeństwa, informowania o odpowiedzialności prawnej osób nieletnich, zagrożeniach w cyberprzestrzeni czy też o konsekwencjach zażywania niedozwolonych środków to jeden z elementów pracy profilaktycznej szczycieńskich funkcjonariuszy.
W ubiegłym tygodniu policjantka zajmująca się profilaktyką oraz nieletnimi z ramienia Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie – st. post. Joanna Manelska przeprowadziła rozmowy profilaktyczne z uczącą się młodzieżą w Zespole Szkół nr 2 w Szczytnie.

Tematem rozmów było szeroko rozumiane bezpieczeństwo wokół nas. Policjantka przypomniała o odpowiedzialności prawnej osób nieletnich jak również o możliwych konsekwencjach zażywania narkotyków, dopalaczy oraz ich negatywnym wpływie na organizm człowieka.

Policjantka uświadamiała swoich młodych słuchaczy jakie spustoszenie w organizmie robią różnego rodzaju substancje psychoaktywne. Sięganie po tego typu nielegalne środki wiąże się nie tylko z poważnym ryzykiem dla zdrowia, ale i życia. Niebezpieczeństwo ich zażywania wynika z faktu, że ich skład chemiczny nie jest znany i stale modyfikowany.

Podczas spotkania młodzież obejrzała spot filmowy „Narkotyki i dopalacze zabijają - Szkoda Ciebie na takie patoklimaty!, którego celem jest upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych.

Ponadto policjantka poruszyła także bardzo ważny temat, a mianowicie bezpieczeństwo w szkole. Zwróciła uwagę na konsekwencje zachowań nie akceptowanych, takich jak bicie, popychanie, wyśmiewanie. Ocena niedostateczna czy też nagana z zachowania to najłagodniejsza forma kary w porównaniu z tym jaką krzywdę można wyrządzić koleżance czy koledze popychając, bijąc czy też wyzywając. Często młodzi ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że nawet podczas zabawy czy też niezamierzonego zachowania może dojść do poważnych obrażeń ciała łącznie z targnięciem się na życie osoby wobec której zachowania te są wymierzone.

Na spotkaniu nie mogło również zabraknąć zagadnienia związanego z realnymi zagrożeniami podczas korzystania z nieograniczonych możliwości Internetu, a także o rodzajach przestępstw na jakie narażeni mogą być młodzi ludzie bądź jakie są popełniane w cyberprzestrzeni. Policjantka przestrzegła przed bezmyślnym przekazywaniem bądź też upublicznianiem własnego wizerunku, wizerunku znajomych czy danych osobowych.

Kolejnym równie ważnym tematem poruszonym podczas spotkania z młodzieżą był handel ludźmi. St. post. Joanna Manelska uzmysłowiła młodym ludziom, że ofiarą handlu może stać się każdy. Bez względu na wiek, czy też pochodzenie. Młode osoby, często zapominają o tym, uważając, że mają dużą wiedzę na ten temat i ich taka sytuacja na pewno nie spotka. Dopiero podczas rozmów z funkcjonariuszami dowiadują się, że pod podjęciem handlu ludźmi kryją się wszelkie działania skierowane na wyzysk ludzi, a środkiem do osiągnięcia celu jest między innymi stosowanie przemocy zarówno psychicznej, fizycznej, gróźb oraz różnych form zastraszania. Osoby takie wykorzystywane są między innymi do seks-biznesu, żebractwa, handlu organami, czy przymusowej niewolniczej pracy.

Na koniec spotkania policjantka przedstawiła młodym ludziom zagadnienia związane z doborem do służby w Policji. Wyjaśniła uczniom jak przebiega proces rekrutacji począwszy od testu wiedzy, poprzez test sprawnościowy i badania psychologiczne, skończywszy na badaniach lekarskich, a także  jakie wymagania stawiane są kandydatom do pracy w Policji.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Claudia Klein #2905293 | 185.104.*.* 13 kwi 2020 02:35

    Witam i witam w Spotcap Global Loan Services, nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem ds. Pożyczek. Czy naprawdę potrzebujesz wsparcia finansowego? potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli twoja odpowiedź brzmi „tak”, radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i mieć pożyczkę na koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ zapewniamy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczki osobiste, pożyczki biznesowe i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 milionów euro. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów kredytowych. Wiemy, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem Dla osób, które mają problem finansowy i potrzebują jego rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem kredytu kapitałowego w swoich lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na duże zainteresowanie stopa, niewystarczające zabezpieczenie, stosunek zadłużenia do dochodu, niska ocena wiarygodności kredytowej lub z jakichkolwiek innych powodów. Nigdy więcej czasu oczekiwania ani stresujących wizyt w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz uzyskać pożyczkę i dokończyć swoje transakcje, kiedykolwiek i gdziekolwiek jej potrzebujesz. Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij wiadomość e-mail do | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | I Natychmiastowa odpowiedź. Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę. Twoja wolność finansowa jest w twoich rękach!

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Sergej #2840314 | 212.7.*.* 27 gru 2019 20:56

    Mężczyźni! Znalazłem fajny serwis randkowy dla seksu, wiele dostępnych dziewcząt i kobiet z mojego miasta! Może być przydatny dla kogoś innego --- http://russex.xyz

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5