Mamy 30 milionerów w powiecie szczycieńskim

2019-08-04 12:53:49 (ost. akt: 2019-08-04 12:55:51)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Na Warmii i Mazurach ponad 700 osób zarobiło w 2018 roku na czysto powyżej milion złotych, to o ponad sto więcej niż dwa lata temu. Najwyższy dochód uzyskany w regionie to prawie 24 mln zł. W powiecie szczycieńskim jest 30 milonerów.
Co zrobić, żeby zarobić prawie 24 mln zł? Niekoniecznie trzeba czekać na spadek po bogatym wujku, czy na wygraną w totka, choć też trzeba dobrej kumulacji, żeby ubierało się aż tyle pieniędzy. Można też samu zarobić takie pieniądze, bo choć Warmia i Mazury są jednym z biedniejszych regionów w kraju, to tutaj też można zarobić.

Jak nas poinformowała Renata Kostowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie, w ubiegłym roku w naszym regionie 729 osób zarobiło ponad milion złotych na czysto.

Co więcej, liczba milionerów wzrosła, ponieważ w 2017 roku takich osób było 608, a więc skok jest bardzo znaczny. Niemal co trzeci podatnik, który może się pochwalić dochodem z sześcioma zerami, rozlicza się w Urzędzie Skarbowym w Olsztynie.

Jak można zarobić milion złotych na czysto? Głównie prowadząc działalność gospodarczą, bo najwięcej milionerów to osoby prowadzące właśnie własny biznes. Jednak — jak wynika z danych fiskusa — najwyższy dochód, bo prawie 24 mln zł osiągnął w zeszłym roku w regionie podatnik, który rozliczył PIT-38, a więc dotyczący zysków uzyskanych z kapitałów pieniężnych czyli np. z akcji, lokat.

Kwota robi wrażenie i pewnie niejeden zazdrości takich dochodów. Jednak, czy rzeczywiście powinniśmy zazdrościć, a może wręcz trzeba cieszyć się, że na Warmii i Mazurach przybywa bogatych ludzi, że tu również można zrobić spore pieniądze? — Cieszyć się, bo to pokazuje, że potrafimy wykorzystać szanse, jaki stwarza gospodarka. I myślę, że milionerów będzie przybywało — mówi dr Waldemar Kozłowski, ekonomista z UWM. — Na pewno nie powinniśmy zazdrościć, bo ci ludzie do tych pieniędzy doszli swoją pracą. Choć oczywiście zawsze będą tacy, którzy będą doszukiwać się drugiego dna, zastanawiać się skąd, dlaczego? Będą roztrząsać, dlaczego ktoś ma, a oni nie? To takie nasze, polskie. Dlatego w Polsce zwykle ludzie nie chwalą się tym, co mają, bo od razu wokół pojawiają się wrogów. Wolą więc narzekać, tak jak inni.

Patrząc na statystyki, milionerów przybyło w każdym powiecie z wyjątkiem powiatu nidzickiego, tu wręcz mamy wielki spadek. Dwa lata temu osób, które zarobiły ponad milion złotych, było tu pięć, natomiast w ubiegłym roku roku tylko jedna. To dość zaskakujące, zważywszy, że Nidzica cieszy się ogromnym zainteresowaniem inwestorów, którzy chętnie lokują tu swoje firmy. Pytanie tylko, gdzie firmy są zarejestrowane i gdzie ich właściciele płacą podatki? Liczba milionerów spadła też w powiecie piskim z 12 do 9, a w powiecie oleckim utrzymała się na niezmienionym poziomie — 17.

Najwięcej bogatych ludzi przybyło w Olsztynie. W porównaniu do 2017 roku liczba milionerów wzrosła tu o 50 podatników. W powiecie szczycieńskim w roku 2017 odnotowano 23 milionerów, natomiast w 2018 jest ich o 7 więcej.

Czy to, że rośnie liczba milionerów, oznacza też, że w górę idzie gospodarka Warmii i Mazur? Tu należy być ostrożnym. — Bo trzeba byłoby coś więcej wiedzieć o tych milionerach — zauważa dr Kozłowski.— Jednak zakładam, że te osoby dalej inwestują, chcąc pomnożyć swoje pieniądze. Można więc się cieszyć, że będą miejsca pracy, że gospodarka będzie się rozwijać.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Loan Offer Apply Now #2833997 | 197.210.*.* 12 gru 2019 13:51

    Czy szukasz środków na spłatę kredytów i długów? {NeoGrowthsCredit@gmail.com}. Oferujemy wszystkie rodzaje pożyczek, udzielamy pożyczek o oprocentowaniu 1,00%. Zainteresowani wnioskodawcy powinni skontaktować się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej: NeoGrowthsCredit@gmail.com Proszę wypełnić formularz zgłoszeniowy poniżej: - Pełne imię: - Potrzebna kwota pożyczki: - Czas trwania pożyczki: - Miasto / kraj: - Telefon: - Jak o nas usłyszałeś: Czy potrzebujesz pożyczki na konsolidację swojego zadłużenia na poziomie 1,0%? JEŚLI TAK, napisz do nas z wymogiem pożyczki. Prosimy o kontakt poprzez e-mail: NeoGrowthsCredit@gmail.com

    odpowiedz na ten komentarz

  2. pk #2772222 | 83.31.*.* 4 sie 2019 21:47

    W następnym roku powiększę to grono o siebie w powiecie szczycieńskim. Pozdrawiam

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5