Poszukiwani zatrzymani przez policję

2019-07-16 10:47:59(ost. akt: 2019-07-16 10:52:52)

Autor zdjęcia: Archiwum

Szczycieńscy policjanci podczas realizowania zadań służbowych, zatrzymali wczoraj kolejne osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Tym razem w ręce mundurowych wpadło dwóch mężczyzn, którzy byli poszukiwani przez sąd za jazdę pod wpływem alkoholu. Teraz najbliższe miesiące spędzą w odosobnieniu.
Wczoraj (15.07.) do policyjnej celi trafił 40-letni mieszkaniec gminy Jedwabno, który poszukiwany był przez szczycieński sąd do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 4 miesięcy za jazdę na „podwójnym” gazie. Mężczyzna zatrzymany został w miejscu zamieszkania, gdzie nie stawiał oporu i wykonywał polecenia funkcjonariuszy.

Z kolei przed godziną 18.00 tego samego dnia w miejscowości Dźwierzuty policjanci wezwani zostali na interwencję, gdzie jak wynikało ze zgłoszenia nietrzeźwy mężczyzna jeżdżąc traktorem uszkodził pojazd zgłaszającego. Po dotarciu na miejsce pokrzywdzony wskazał mundurowym swoje audi, które nosiło ślady uszkodzenia karoserii oraz sąsiada, który miał dopuścić się tego czynu. Kierujący traktorem znajdował się w tym czasie na swojej posesji, która graniczy z posesją zgłaszającego. Gdy zobaczył on funkcjonariuszy wyłączył silnik ciągnika i podszedł do nich. Wówczas policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało w jego organizmie prawie 2 promile alkoholu. Ponadto okazało się, że 52-latek oprócz posiadanego czynnego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych jest również poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Szczytnie do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany i przetransportowany do jednostki w Szczytnie skąd następnie zostanie przewieziony do zakładu karnego.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5