Aby wydobyć z niej to, co najlepsze, należy pamiętać o paru ważnych sprawach

2019-05-31 08:29:45 (ost. akt: 2019-05-31 10:07:44)
Zbliża się weekend czyli czas towarzyskich spotkań, na których często pojawia się alkohol. My natomiast zebraliśmy kilka ciekawostek dotyczących wódki i tego jak ją podawać i jak pić.
Okazuje się jednak, że wódka jest jednak alkoholem dość wymagającym - aby wydobyć z niej to, co najlepsze, należy pamiętać o paru ważnych sprawach, a jakich postanowiliśmy zapytać w Mazurskiej Manufakturze Alkoholi.

- Wódkę, podobnie jak wino, w zależności od rodzaju powinno podawać się w różnych kieliszkach. Ich pojemność waha się od 30 - 60 ml. Kieliszki bez nóżki mają zazwyczaj charakter walca i grube dno, natomiast te z nóżką wykonane są zazwyczaj z cieńszego szkła. Przed podaniem wódki gościom zastanów się koniecznie nad tym, jaki rodzaj alkoholu wybierzesz. - mówi Jakub Gromek, właściciel Mazurskiej Manufaktury Alkoholi – Od tego bowiem zależeć będzie wybór kieliszka. W przypadku np. wódek wytrawnych postaw na kieliszki o pojemności 35 - 40 ml. Smakowe natomiast podawaj w nieco mniejszych ok. 20 - 25 ml. Kieliszek z kolorową wódką powinien być napełniony w taki sposób, aby do krawędzi pozostało 3 - 5 mm.

Zasada podstawowa i zdaje się najważniejsza: czystą wódkę podawać należy dobrze zmrożoną. – Jeśli nie chcesz do zamrażalnika wsadzać całej butelki, wstaw tam kieliszki. Powinny być schłodzone w taki sposób, aby na ich powierzchni pojawił się charakterystyczny szron. Wyjmij je zaraz przed podaniem alkoholu, goście będą zachwyceni! Aby wódka mogła stać cały czas na stole, a jednocześnie pozostać odpowiednio schłodzona, możesz wykorzystać sprawdzony sposób. Obetnij górną część kartonu po soku, wstaw do niego butelkę, a następnie zalej ją wodą. Tak przygotowany karton wstaw do zamrażalnika na 3-4 godziny. Po upływie tego czasu rozetnij karton, a butelka będzie zatopiona w bryle lodu. Pomysł niezwykle prosty i tani, a przy tym spektakularny. – dodał Gromek


Mazurska Manufaktura Alkoholi wychodzi z ciekawą propozycją do lokalnej i nie tylko, społeczności z inicjatywą jakiej jeszcze w naszym regionie nie było. Na platformie inwestycyjnej beesfund.com można zainwestować swoje środki by pomóc w rozwoju, a w przyszłości być może na tym zarobić, a co ważne stać się akcjonariuszem Manufaktury i jednocześnie stać się jej współwłaścicielem. Warto też spojrzeć na to szerzej, bo każda inwestycja to nowe miejsca pracy czy też ciekawe miejsce na mapie Szczytna, z którego lokalna społeczność będzie mogła być dumna i będzie ona wizytówką miasta w Polsce oraz na świecie. Wystarczy mieć tylko 29.75 zł, bo tyle kosztuje jedna akcja. Każdy akcjonariusz, który zakupił udziały w spółce otrzyma imienny Certyfikat Akcjonariusza oraz zaproszenie na coroczne walne zgromadzenie akcjonariuszy, a im większy wkład inwestycyjny tym na inwestorów czekają nowe nagrody za zainwestowanie.
Więcej...

O rozwoju Manufaktury ze Szczytna pisaliśmy w kwietniu:


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5