Każdy może zostać inwestorem

2019-04-26 09:50:06 (ost. akt: 2019-04-26 09:58:36)
O tym, że Warmia i Mazury to skarbnica dobrych pomysłów, dobrze rozwiniętego przemysłu i pięknych zabytków można przekonać się na każdym kroku. Na biznesowej mapie krainy tysiąca jezior rozwija się ciekawy biznes, który łączy w sobie te cechy, a jego współwłaścicielem może być praktycznie każdy.

Tradycja miesza się z nowoczesnością


W budynkach po dawnym Jurandzie w samym sercu Szczytna reaktywuje się tradycja produkcji alkoholu. Mazurska Manufaktura Alkoholi, bo to o niej mowa, ma swoją siedzibę w historycznym browarze w założonym w 1898 roku w narożniku ul. Adama Mickiewicza i ul. Bartna Strona, nad brzegiem Jeziora Domowego Dużym. – To tutaj wykorzystujemy zarówno tradycję jak i nowoczesne technologie, co znajduje odzwierciedlenie w unikalnym charakterze naszych produktów – mówi Jakub Gromek, właściciel i pomysłodawca obecnej tam Mazurskiej Manufaktury Alkoholi

Proces produkcji to przede wszystkim połączenie tego co znane i sprawdzone z tym co nowoczesne i najwyższej jakości. - W Mazurskiej Manufakturze Alkoholi łączymy to co najlepsze prosto z krainy tysiąca jezior czyli Warmii i Mazur. Naturalne składniki, czysta woda, rzemieślniczy charakter oraz sprawdzone i przekazywane z pokolenia na pokolenie receptury. Jesteśmy firmą z wieloletnią tradycją, grupą pasjonatów dobrych alkoholi i miłośnikami tego co naturalne. To wszystko sprawia, że możemy oddać tak wspaniałe produkty. - tłumaczy Jakub Gromek.

Po przejęciu spółki w październiku 2016 roku przez Jakuba Gromka, rozpoczęto proces restrukturyzacji, który umocnił pozycję spółki na rynku, a także zwiększył możliwości produkcyjne zakładu. Proces unowocześniania zakończył się w sierpniu 2018, kiedy to rozpoczęto produkcję marek własnych dla ogólnopolskich sieci sprzedaży, a wprowadzenie standardów jakościowych IFS, czyli międzynarodowy standard bezpieczeństwa żywności, pozwolił na ekspansję na rynki zachodnie. Co do produkcji wprowadzono również produkty kraftowe, niespotykane dotąd w Polsce.

Zbiórka pozwoli na rozwój


Teraz Mazurska Manufaktura Alkoholi wychodzi z ciekawą propozycją do lokalnej i nie tylko, społeczności z inicjatywą jakiej jeszcze w naszym regionie nie było. Na platformie inwestycyjnej beesfund.com można zainwestować swoje środki by pomóc w rozwoju, a w przyszłości być może na tym zarobić, a co ważne stać się akcjonariuszem Manufaktury i jednocześnie stać się jej współwłaścicielem. Warto też spojrzeć na to szerzej, bo każda inwestycja to nowe miejsca pracy czy też ciekawe miejsce na mapie Szczytna, z którego lokalna społeczność będzie mogła być dumna i będzie ona wizytówką miasta w Polsce oraz na świecie. ??? Wystarczy mieć tylko 29.75 zł, bo tyle kosztuje jedna akcja. Każdy akcjonariusz, który zakupił udziały w spółce otrzyma imienny Certyfikat Akcjonariusza oraz zaproszenie na coroczne walne zgromadzenie akcjonariuszy, a im większy wkład inwestycyjny tym na inwestorów czekają nowe nagrody za zainwestowanie ???.

Emisja akcji za pośrednictwem mazurskamanufaktura.beesfund.com potrwa jeszcze ponad miesiąc. Została ona podzielona na jasno określone cele, które zostały przedstawione i będą realizowane osiągnięciu danej sumy. W pierwszej kolejności odbędzie się doposażenie zakładu w dodatkową linię produkcyjną, banderolownice. W następnej kolejności odbędzie się dokończenie certyfikacji IFS, marketing czy
inwestowanie w kapitał obrotowy.


Możliwość rozwoju nie tylko produkcji


Sama siedziba również robi wrażenie i należy ją również docenić zarówno za wartość architektoniczną jak i historyczną dla całego Szczytna. – Historia naszej manufaktury to także burzliwe dzieje naszego regionu. Zniszczenia wojenne, późniejsze odbudowy czy przemiany ustrojowe nie ominęły naszego kompleksu budynków, który mimo wszystko nie stracił na swoich wartościach i i jest wyjątkowy w skali kraju. Doceniając wartość architektoniczną i historyczną naszej siedziby Wojewódzki Konserwator Zabytków w Olsztynie objął ją ochroną prawną, wpisując do rejestru zabytków województwa warmińsko-mazurskiego – dodał Jakub Gromek. Jednak to nie koniec, a początek zmian jakie mogą czekać na mieszkańców i całe Szczytno. Sama siedziba również może przejść metamorfozę. Docelowo w historycznym budynku w planach jest zrobienie hotelu o powierzchni 2 488,75 M2 wraz ze strefą SPA i fitness oraz restauracją, a nawet muzeum.Będzie to nie tylko doskonała reklama dla Mazur, ale też szansa na rozwój.

ac

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5