Szczycieński fotograf wybrany

2018-11-04 17:10:25 (ost. akt: 2018-11-04 17:12:38)

Autor zdjęcia: Arch. Organizatorów

Za nami kolejna edycja konkursu „Fotograf Szczycieński 2018”. W Muzeum Mazurskim w Szczytnie odbył się wernisaż wystawy zdjęć nadesłanych przez 26 fotografów amatorów z terenu Powiatu Szczycieńskiego.
Konkurs skierowany jest do wszystkich fotografów amatorów z miasta Szczytno oraz Powiatu Szczycieńskiego.
Można było zgłaszać zdjęcia w trzech kategoriach tematycznych: mieszkańcy, architektura i wydarzenia (społeczne, kulturalne, religijne, rodzinne etc. - pojedyncze zdjęcia lub reportaż). Konkurs Fotograf Szczycieński skierowany był do amatorów utrwalania rzeczywistości na celuloidowej taśmie i matrycy aparatu cyfrowego powstał właśnie po to, żeby owe zmiany dokumentować.

W sumie napłynęło 255 prac w kategorii: miejscowości, ludzie, wydarzenia, przyroda. Jury w składzie: Andrzej Symonowicz przewodniczący, Hubert Jasionowski, Paweł Salamucha, Witold Czujak, Rafał Kiersikowski, Lucjan Wołos oraz Andrzej Olszewski przyznali dziewięć nagród.

W kategorii „Ludzie” I miejsce otrzymał Mirosław Drapała, Ii miejsce Szymon Bugaj. W kategorii „Miejscowości” I i II miejsce za dwie fotografie otrzymała jednocześnie Paulina Żelewska. W kategorii „Wydarzenia” I miejsce otrzymał Piotr Dzięgo, II miejsce Wacław Marciniak. W kategorii „Przyroda” I miejsce otrzymała Emilia Dzięgo, II miejsce Jerzy Niksa oraz trzecie Piotr Łuka. Wyróżnienie specjalne Burmistrza Miasta Szczytno przypadło ponownie Paulinie Żelewskiej.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5