Stowarzyszenie ANIMA zaprasza do teatru w stodole „Chochół”. Spektakl „BRAMA”

2018-07-07 12:53:42(ost. akt: 2018-07-07 12:56:15)
11, 12 lipca o godz. 20.00 oraz 13 lipca o godz. 17.30 i 20.00 w malowniczej mazurskiej stodole „Chochół” k. Świętajna – pow. Szczytno, zeszłorocznym spektaklem p.t. „BRAMA”- wg scenariusza Roberta Wasilewskiego, dramaturgii Romualda Wiczy-Pokojskiego i w reżyserii Agnieszki Korytkowskiej -Mazur - Stowarzyszenie Twórców i Orędowników Kultury ANIMA inauguruje kolejny – 5 sezon swoich „Mazurskich wędrówek teatralnych”.
Spektakl „BRAMA” opowiada niecodzienną historię rodzeństwa -"samorodnych" geniuszy artystycznych: wirtuoza skrzypiec i utalentowanej malarki, wychowujących się na „tyłach historii”, w biednej rodzinie z mazurskiej wsi. Rozwojem tych talentów – przypadającym na lata 1935-1945- odkrytych przez wiejskiego nauczyciela, interesują się lokalne władze powiatowe w Szczytnie d. Ortelsburga i NSDAP. Ówczesny Landrat funduje rodzeństwu specjalne stypendium, umożliwiające kształcenie się w wyższych uczelniach artystycznych Królewca/d. Königsberg (Konservatorium i Kunstakademie). Rodzeństwo dociera do Królewca i zdaje egzaminy wstępne z wynikiem celującym - w atmosferze sensacji, jaką wywołują wśród członków komisji swym wybitnym poziomem umiejętności artystycznych.
Za kilka dni- 26.08.1944 r. rozpoczyna się bombardowanie dywanowe Królewca, trwające prawie nieustannie 6 dni. Królewiec zostaje zniszczony – ich uczelnie także. Dwoje młodych musi zmierzyć się z brutalną rzeczywistością czasu wojny. Zaczyna się ich dramatyczny i długi exodus.
Talent w czasie zarazy i przekleństwo marzeń. Jaką drogę wybrać stojąc w punkcie zwrotnym swego życia.
___________________________________________________
Prezentacje spektaklu odbędą się w dniach:
11 i 12 lipca 2018 o godz. 20.00
13 lipca o godz. 17.30 i 20.00
Spektakl dla widzów powyżej 16 roku życia !
Po spektaklach spotkania z ekipą realizatorów.
Wstęp bezpłatny po rezerwacji miejsc (lista przy wejściu)
Rezerwacja miejsc: animakul@wp.pl oraz Sekretariat Nadleśnictwa Spychowo
Informacje o spektaklu: https://www.facebook.com/events/210652086240161/
_____________________________________________________
DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW:
Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Programie Kultura Dostępna, Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Powiatu Szczycieńskiego

ORGANIZATOR:
STOWARZYSZENIE TWÓRCÓW I ORĘDOWNIKÓW KULTURY "ANIMA"

Współorganizator: Nadleśnictwo Spychowo - Lasy Państwowe

Wsparcie: Olsztyński Teatr Lalek, Miejski Dom Kultury w Szczytnie, Zygmunt Rząp i Muzeum Rolnicze w Olszynach, Zakład Gospodarki Komunalnej W Świętajnie, Ochotnicza Straż Pożarna w Piasutnie

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Anima

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5