Pokazali, że mają sprawny umysł i ciało

2018-05-21 08:22:20(ost. akt: 2018-05-21 08:23:57)

Autor zdjęcia: SP Spychowo

Już od trzynastu lat, w maju organizowany jest Powiatowy Konkurs „Sprawny matematyk”. W piątek 11 maja, w Spychowie uczniowie po raz kolejny wykazali się dużą wiedzą i sprawnością fizyczną.
W konkursie 36 uczniów z powiatu szczycieńskiego rywalizowało w konkurencjach sprawnościowych oraz matematyczno-logicznych. Każą szkołę reprezentowała czteroosobowa drużyna uczniów. Do konkursu stanęli uczniowie z 9 Szkół Podstawowych: z Rozóg, Jerut, Kolonii, Spychowa, Tylkowa, Pasymia, Rudki, Dąbrów oraz nr 3 ze Szczytna. Zawodnicy w pierwszej kolejności zmierzyli się z konkurencjami sportowymi, by potem zmagać się z matematycznymi zadaniami. Jest więc gimnastyka dla ciała oraz dla umysłu. By zdobyć jak największą liczbę punktów należało wykazać się dobrą współpracą, pomysłowością i wiedzą. Zawodnicy swoją postawą corocznie udowadniają, że można umiejętnie łączyć wiedzę z zabawą, a naukę z przyjemnością.
W ostatecznej klasyfikacji pierwsze miejsce zajęła reprezentacja ze Szkoły Podstawowej z Dąbrów w składzie: Rafał Frąszczak, Kacper Szydlik, Joanna Skonieczna, Julia Kaczmarczyk. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego z Jerut w składzie: Dawid Nowakowski, Marcin Pałys, Zuzanna Grzyb, Krystian Olbryś.
Nagrody za I miejsce - deskorolki ufundował Starosta Szczycieński, za II miejsce –piłki nożne Wójt Gminy Świętajno.
Organizatorzy konkursu: Mariola Kalinowska,Joanna Bakuła i Rafał Zwiernik.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kamila #2505513 | 37.47.*.* 21 maj 2018 14:10

    A szkola ze Spychowa bez nagrody ? Ojojojoj

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5