Polecam książkę "Chemik"

2017-12-09 17:10:08 (ost. akt: 2017-12-09 10:12:24)
Klaudia

Klaudia

Autor zdjęcia: Arch prywatne

Książka Stephenie Meyer to piękna i pełna tajemnic powieść - zapewnia pani Klaudia Gajk. - Myślę, że warto po nią sięgnąć i przeczytać.
Stephenie Meyer to amerykańska autorka znana z serii Zmierzch. Sama przyznaje, że nigdy nie zamierzała zostać pisarką. Po ukazaniu się jej debiutu literackiego - powieści Zmierzch, amerykańscy księgarze na łamach magazynu Publishers Weekly okrzyknęli ją "najbardziej obiecującą początkującą pisarką roku". Jak pewnie pamiętacie seria Zmierzch długo nie schodziła z pierwszych miejsc list bestsellerów na całym świecie. Z ciekawostek dowiedziałam się, że Stephenie Meyer jest mormonką. Autorka w książce od początku do końca rzetelnie realizuje swoje pomysły. W "Chemiku" autorka pokazała się od innej strony, jest to jej pierwsza powieść kryminalna.
- Książka pokazuje życie prywatne tajnej agentki, która musi się ukrywać - opowiada pani Klaudia. - Pełno w niej tajemnic i niespodziewanych zwrotów akcji. Podoba mi się sposób, w jaki autorka ją piszę, ktory sprawia, że nie można zostawić jej nie czytając do końca. Tejmnice, porwania i miłość to wszystko sprawiło, że książka jest świetna, w końcu stała sie bestsellerem. Zachęcam, by przeczytać i wspólnie rozwiązać zagadki, które są stawiane Julianie Fortis - dodaje.
Powieść opowiada o Alex, kobiecie z genialnym umysłem chemika, która pracowała niegdyś dla tajemnej agencji rządowej, przygotowując dla niej substancje „wspomagające” wydobywanie zeznań z podejrzanych. Po nieudanym zamachu na życie Alex, w którym ginie jej mentor, kobieta zmuszona jest się ukrywać, będąc nieustannie na celowniku osób pragnących dopaść ją w swoje ręce. Kiedy jednak kontaktuje się z nią dawny znajomy z departamentu, prosząc o wykonanie pewnego zadania, od którego powodzenia zależy życie mnóstwa niewinnych ludzi, Alex zgadza się i zgodnie z poleceniem porywa mężczyznę, którego w brutalny sposób przesłuchuje. Kobieta bardzo szybko jednak zaczyna podejrzewać, że jej ofiara może być niewinna, a ona sama została umyślnie wprowadzona w błąd. Akcja zaczyna się rozkręcać w momencie porwania Daniela, który miał mieć powiązania ze zmarłym bossem narkotykowym. Mężczyzna wplątany został również w rozprzestrzenienie śmiertelnego wirusa. Jak się okazało na stół Julianny nie trafiła właściwa osoba- niewinna ofiara miała bowiem brata bliźniaka. Reszta książki skupia się na ucieczce.
Juliana - Alex, to kobieta, która twardo stąpa po ziemi. Jest profesjonalistką w każdym calu, nie pozwala sobie na chwilę słabości. W książce gra "pierwsze skrzypce", a pozostałe postacie są jej tłem. Jest świadoma grożącego jej niebezpieczeństwa. Jej zmysły są na co dzień wyostrzone, dostrzega i analizuje każdy szczegół z otoczenia. Alex jest świadoma, że przeciwnik jest trudny i niebezpieczeństwo grozi jej na każdym kroku. Bohaterka kontroluje każdy element swojego życia. Gdy miłość spada na nią jak grom z jasnego nieba w jej osobistym świecie rozpoczyna się chaos. Autorka przedstawia postać w sposób konsekwentny. Alex nie próbowała udawać kogoś kim nie jest.
Momentami wydała mi się nawet sympatyczna, mimo swojej dość skomplikowanej osobowości.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5