Bo prawdziwa miłość nie liczy lat

2017-10-29 13:00:00 (ost. akt: 2017-10-28 22:27:16)

Autor zdjęcia: Arch. GOK w Rozogach

Każda miłość jest podróżą w głąb siebie, każde małżeństwo jest odwagą wspólnego kroczenia przez wyboje i zakręty, każde spotkanie jest odpowiedzialnością, a każda decyzja ma konsekwencje. Taką miłość ślubowały przed 50 laty małżeństwa z gminy Rozogi. Jubileusz "Złotych Godów" był okazją do odnowienia przysięgi i wspomnień.
Pięćdziesiąt lat to tak wiele, ale jakże szybko minęło te pół wieku. W ciągu tych długich wspólnie przeżytych lat, było wiele dni radosnych i pięknych, były dni smutne i przykre, ale wszystkie przeżycia związały to małżeństwo jeszcze bardziej i potwierdziły słuszność decyzji sprzed 50-lat - o połączeniu wspólnych losów na dobre i złe.
Zawarcie małżeństwa to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Złożona przysięga zobowiązuje do bycia ze sobą na dobre i złe, w zdrowiu i chorobie.
Chociaż przeciwności w życiu bywa wiele: i tych rodzinnych i materialnych, a często i zdrowotnych. To wielkim darem od Boga i losu móc przeżyć wspólnie ze współmałżonkiem pół wieku. Naocznym tego dowodem byli jubilaci, którzy w piątek, 18 września świętowali swoje „Złote Gody”. Ceremonia miała uroczysty charakter. Nie zabrakło ciepłych słów oraz łez wzruszenia. Specjalnie przygotowane na ten jubileusz medale zostały przyznane 6 parom. Wójt Zbigniew Kudrzycki podkreślił, iż wspólne trwanie w małżeństwie przez tak długi okres jest przykładem dla dzieci i wnuków oraz wszystkich młodych małżeństw.
— My jubilaci obchodzący złote gody uroczyście oświadczamy, że nadal czynić będziemy wszystko, aby nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe - przysięgali małżonkowie.
Pary, które przez ponad 50 lat trwają w związku, wspierając się wzajemnie w dobrych i złych chwilach swojego życia, pokonując wszelkie trudności narzucone przez los są wzorem godnym naśladowania. Ten piękny jubileusz był także dla małżonków i ich rodzin okazją, aby zatrzymać się, pomyśleć i spojrzeć wstecz na to, co udało się osiągnąć i przeżyć. Słowa św. Jana Pawła II mogą być puentą tych wspólnie przeżytych lat: „Miłość nie oznacza emocjonalnego przemijania, czy chwilowego oczarowania, ale wyraża wolę i odpowiedzialną decyzję związania się całkowicie „na dobre i na złe”. Jest darem samego siebie drugiemu człowiekowi”.
A jaki mają patent na długie, wspólne życiedostojni Jubilaci? Przede wszystkim miłość, cierpliwość i zrozumienie.

60-lecie pożycia małżeńskiego świętowali:
Genowefa i Czesław Sandomierscy z miejscowości Dąbrowy
Adela i Leopold Żarnoch z miejscowości Dąbrowy

50-lecie pożycia małżeńskiego świętowali:
Stefania i Henryk Mierzejek z miejscowości Borki Rozowskie
Halina i Mirosław Rybiccy z miejscowości Rozogi
Jadwiga i Czesław Stolarczyk z miejscowości Rozogi
Teresa i Bolesław Wielk z miejscowości Dąbrowy

Z okazji tak pięknego Jubileuszu Redakcja Naszego Mazura pragnie złożyć wszystkim Jubilatom najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia zdrowia, spokoju, rodzinnego ciepła, miłości bliskich oraz wszelkiej pomyślności na dalsze lata wspólnego życia!

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Kliknij

Podziel się informacją:

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5