Wojtek Drózd poleca książkę "Lotniska w Polsce"

2017-04-09 17:58:10 (ost. akt: 2017-04-09 18:01:34)

Autor zdjęcia: Joanna Karzyńska

- Polecam tę książkę, która przybliża historię portów lotniczych w Polsce - mówi Wojciech Drózd uczeń Gimnazjum w Rozogach. - Autorzy w ciekawy sposób opisują polskie lotniska te, które dawniej obsługiwały regularny pasażerski ruch lotniczy, działające obecnie oraz planowane - opowiada.
Książka „Lotniska w Polsce” jest retrospekcją lotnisk komunikacyjnych w Polsce, począwszy od odzyskania przez Rzeczypospolitą niepodległości w 1918 roku do czasów współczesnych. Opisuje lotniska, które dawniej obsługiwały ruch pasażerski (np. Gdańsk-Wrzeszcz), jak i nowe, funkcjonujące zaledwie kilka lat (np. Lublin-Świdnik, Warszawa-Modlin). Publikacja wspomina o lotniskach komunikacyjnych we Lwowie i Wilnie, które w wyniku drugiej wojny światowej znalazły się poza granicami Polski i jednocześnie przypomina początki takich lotnisk komunikacyjnych, jak Szczecin, Wrocław, Gliwice, kiedy jeszcze nie były w granicach Polski.Część z nich, takie jak te w Gdańsku-Wrzeszczu czy Krakowie-Czyżynach, nie pełni już żadnych funkcji w lotnictwie, inne, m.in. w Gliwicach i Słupsku, utraciły swój status i obsługują jedynie aerokluby. Obecnie Rejestr Lotnisk Cywilnych w Polsce liczy 15 pozycji.
Książka została podzielona na rozdziały ukazujące rozwój lotnictwa cywilnego w danym mieście. Wzbogacają ją unikalne zdjęcia i mapy uwzględniające położenie lotnisk pełniących zarówno współcześnie, jak i dawniej funkcje pasażerskie. Ponadto obecny stan infrastruktury lotnisk cywilnych ilustrują schematy stworzone specjalnie na potrzeby tej publikacji.
Odwieczne marzenie człowieka o niedostępnym o lataniu spełniło się. Dla realizacji tego pragnienia wielu ludzi poświęciło życie. Warto poznać historię miejsc, dzięki którym dziś komunikacja lotnicza jest czymś zupełnie naturalnym.
- Zachęcam do sięgnięcia po publikację "Lotniska w Polsce" wszystkich, którzy interesują się lotnictwem - mówi Wojciech Drózd. - W ciągu ponad 100 lat od pierwszego lotu pasażerskiego podróżowanie w ten sposób stało się powszechne, bezpieczne i tanie. Warto poznać historię miejsc, dzięki którym dziś komunikacja lotnicza jest czymś zupełnie naturalnym. Interesujące opisy i piękne zdjęcia przeniosą czytelnika w ciekawe miejsca - zapewnia.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=https://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK

Podziel się informacją:
]kliknij[/ur

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5