Aneta Samsel poleca książkę "Zagubione Niebo" Katarzyny Grocholi

2017-02-16 14:24:44 (ost. akt: 2017-02-16 14:28:16)
Najnowsza książka Katarzyny Grocholi „Zagubione niebo” to zbiór opowiadań o wszystkich uczuciach i emocjach, których doświadcza człowiek. Książka składa się z kilkunastu opowiadań a każda historia wywołuje inne odczucia. Większość z nich ma szczęśliwe zakończenie, jednak w niektórych momentach nachodzi nas refleksja na temat naszego życia i szczęścia.
- Na te szare smutne zimne wieczory polecam "Zagubione niebo" Katarzyny Grocholi. Jest to zbór opowieści, które łączy motyw miłości i chichotu losu. Lekka i przyjemna literatura, poprawiająca nastrój - zapewnia Aneta Samsel. - Generalnie czyta się miło, mimo że nie raz oczy się zaszkliły.. Zgodnie z tytułem, można odnaleźć zagubione niebo i czasami na nowo uwierzyć w ludzi. Polecam przeczytać pod ciepłym kocykiem i próbować przenieść się z każdym opowiadaniem w inną rzeczywistość - dodaje.
Katarzyna Grochola to legenda polskiej prozy dla kobiet. Autorka, która sprzedała już 4 miliony egzemplarzy swoich powieści, pisze dalej i z pewnością nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Jest przecież wiele osób, które stanowią spore grono jej fanów i fanek. Miłość, tęsknota, rozstanie, strata, smutek, radość, pożądanie – to główne tematy opowiadań. Na każdym etapie swojego życia doświadczamy tych emocji. Uderzające jest to, że czasami jedno niedomówienie przekreśla naszą szansę na szczęście. Uciekamy, ponieważ boimy się nieznanego.
W książce „Zagubione niebo” nie brakuje przypadkowych spotkań, odnalezienia po latach, wybaczania. Zdajemy sobie sprawę, z tego, iż nasze życie może się zmienić w każdej chwili. Z pozoru niewłaściwe decyzje mogą okazać się najlepszymi w życiu.
Tytułowe „Zagubione niebo” to coś do czego dąży każdy z nas. Niebo kojarzy się nam z dobrem, lekkością, przejrzystością, szczęściem - czymś z pozoru nieosiągalnym. Jednak w każdym momencie swojego życia możemy je odkryć. To my sami decydujemy czy się do niego zbliżamy czy się od niego oddalamy.
Książka Katarzyny Grocholi pokazuje, że zawsze warto marzyć, wierzyć i walczyć o swoje szczęście. Nigdy nie należy się poddawać, nie wolno się bać. I należy pamiętać, że czasami warto wyjść poza swój świat i przejrzeć się w oczach kogoś innego. Z pozoru beznadziejne sytuacje mogą okazać się kluczem do szczęścia.
Proza Grocholi po raz kolejny wzrusza, chwyta za serce, znów uczy jak piękniej żyć. Autorka w krótkiej formie literackiej daje świetne wskazówki, które zawsze się sprawdzają. I warto je uwzględnić, układając swój plan na życie.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5