Przedszkolaki już wiedzą jak bezpiecznie przejść przez jezdnię

2016-10-13 11:56:06 (ost. akt: 2016-10-13 12:00:12)
Policjanci odwiedzili przedszkolaków w Gminnym Przedszkolu w Kamionku „Jaś i Małgosia”. Przypomnieli o zasadach poruszania się po drodze, obowiązujących prawach i obowiązkach pieszego oraz wspólnie z dziećmi przećwiczyli w sposób praktyczny prawidłowe przekraczanie jezdni.
Wczoraj (12 października) około godziny 10:00 w Przedszkolu „Jaś i Małgosia” pojawili się policjanci szczycieńskiej komendy. Policjanci ruchu drogowego asp. Janusz Kodzis i post. Monika Łukasiak oraz przewodnik psa służbowego mł. asp. Rafał Jaworski spotkali się z dziećmi aby opowiedzieć o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze.

Licznie zgromadzone przedszkolaki z zaciekawienie słuchały rad, które przekazali im funkcjonariusze. Asp. Janusz Kodzis opowiedział dzieciom o zagrożeniach z którymi mogą spotkać się na drodze oraz przypomniał o zasady prawidłowego przekraczania jezdni.

Następnie przedszkolaki pod czujnym okiem policjantów szczycieńskiej „drogówki”
miały okazję w sposób praktyczny przećwiczyć i utrwalić umiejętność bezpiecznego poruszania się po drodze.

Dzieci miały okazję przymierzyć policyjną czapkę, kamizelkę a także dowiedzieć się do czego wykorzystywany jest policyjny radiowóz.

Mł. asp. Rafał Jaworski podczas spotkania z przedszkolakami opowiadał min. na czym polega praca psa służbowego, jak wygląda opieka, higiena, karmienie oraz jak należy się zachować gdy zaatakuje nas groźny pies.

Na zakończenie szczycieńscy policjanci rozdali przedszkolakom kolorowanki z wizerunkiem policjantów a dzieci wręczyły im zawieszki z logiem przedszkola.

Wizyta funkcjonariuszy była ogromną atrakcją dla dzieci a zarazem wspaniała okazją aby promować wśród najmłodszych zasady bezpieczeństwa.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ciekawy #2139219 | 217.246.*.* 19 gru 2016 19:53

    Przedszkolaki moze i wiedza , co innego kierowcy ....!

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5