Najmłodsi dowiedzieli się jak bezpiecznie dotrzeć do domu

2016-09-06 08:07:52 (ost. akt: 2016-09-06 09:20:48)
Droga do szkoły i ze szkoły do domu jest codziennością w życiu każdego ucznia. Zapewnienie bezpieczeństwa w tym szczególnym okresie jest jednym 
z zadań rodziców, szkoły a także policjantów. Dzielnicowi odwiedzili najmłodszych, aby opowiedzieć o zasadach bezpieczeństwa.
Dzielnicowy miasta i gminy Pasym, mł. asp. Artur Magnuszewski odwiedził dzieci w Szkole Podstawowej w Gromie oraz w Szkole Podstawowej w Tylkowie, natomiast dzielnicowy asp. sztab. Dariusz Berendt odwiedził uczniów w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym oraz w Szkole Podstawowej nr 2.

Policjanci przypomnieli uczniom o zasadach bezpieczeństwa jakich należy przestrzegać, aby czuć się na drodze bezpiecznie. Dzieci dowiedziały się: jak przejść na drugą stronę jezdni; którą stroną należy się poruszać gdy nie ma chodnika; czego nie wolno robić na drodze oraz kiedy będą mogły samodzielnie poruszać się pieszo i rowerem.

Dzielnicowi odpowiedzieli na wiele pytań związanych z ruchem drogowym oraz zasadami bezpieczeństwa, których należy przestrzegać w życiu codziennym.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5