Lekcje karate w Rudce i Lipowcu

2016-03-21 18:01:56 (ost. akt: 2016-03-21 18:11:54)

Autor zdjęcia: Piotr Zembrzuski

Sensei (instruktor) Piotr Zembrzuski ze Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate wraz ze swoimi wychowankami odwiedzili Szkołę Podstawową w Rudce i Zespół Szkół w Lipowcu. Celem obu wizyt było zachęcanie uczniów do uprawiania sportu oraz promowanie zdrowego stylu życia.
Julia Kędzierska i Adrian Staszewski przynieśli ze sobą puchary z kilku ostatnich turniejów, w tym z Mistrzostw Europy, gdzie oboje zdobyli srebrne medale. Opowiadali jakie korzyści płyną z uprawiania karate, jak przygotowują się do zawodów i jak układają swój dzienny harmonogram, aby treningi karate nie kolidowały z nauką w szkole. Na słuchaczach zrobiło to ogromne wrażenie.

W Rudce zajęcia podzielono na dwie grupy wiekowe, klasy I-III i IV-VI. Najpierw odbyły się pogadanki na temat karate a następnie goście poprowadzili krótkie zajęcia. W Lipowcu pogadanka trwała nieco dłużej, bo całą godzinę lekcyjną, a na drugiej godzinie uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w 45 minutowym treningu karate kyokushin. Na zakończenie uczniowie z obu szkół otrzymali od gości małe upominki.
Do Lipowca zaprosiła karateków Pani Iwona Walesiak dyrektor ZS a spotkanie w Rudce odbyło się z inicjatywy Pani Mirosławy Szczepańczyk.

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5