Kurpiowskie Granie w Lelisie: Triumf Młodych Talentów z Rozóg

2024-12-11 17:00:00(ost. akt: 2024-12-10 23:15:31)

Autor zdjęcia: UG Rozogi

8 grudnia sala widowiskowa Centrum Kultury, Biblioteki i Sportu w Lelisie stała się prawdziwą areną muzycznych zmagań. XXVIII Regionalny Przegląd Harmonistów i Skrzypków Ludowych "Kurpiowskie Granie" przyciągnął zarówno publiczność, jak i utalentowanych muzyków z całego regionu, a nasze młode talenty z Gminy Rozogi zdobyły w nim zasłużone laury.
Na scenie zaprezentowali się skrzypkowie i harmoniści, zarówno mężczyźni, jak i kobiety, udowadniając, że muzyka ludowa to przestrzeń dla wszystkich, niezależnie od płci. Kurpiowskie Granie to nie tylko okazja do rywalizacji, ale przede wszystkim spotkanie, które sprzyja integracji miłośników muzyki ludowej, wymianie doświadczeń oraz popularyzacji zapomnianych kurpiowskich utworów.
Obrazek w tresci

Wydarzenie zakończyło się wielkim sukcesem dla naszych reprezentantów. Marcelina Warnieło zdobyła pierwsze miejsce w kategorii Skrzypce Debiutanci, a wyróżnienie w kategorii Skrzypce od 5-9 lat otrzymała Łucja Ostrowicka. Natalia Mrozek zajęła drugie miejsce w kategorii Skrzypce 10-16 lat, a w kategorii Skrzypce 16-25 lat wyróżniono Dianę Stecel. W kategorii Harmonia Pedałowa Debiutanci na podium stanął Szymon Zyśk, zdobywając pierwsze miejsce, natomiast wyróżniona została Maja Pawłowska.
Obrazek w tresci

Na sukces młodych talentów z Rozóg składa się również praca ich instruktorów: pani Magdaleny Golon oraz pana Jana Kowalczyka.
Obrazek w tresci

- Jestem niezwykle szczęśliwa widząc, jakie postępy czynią nasi młodzi muzycy. Ich pasja i zaangażowanie są inspirujące i pokazują, że tradycje kurpiowskie mają świetlaną przyszłość. Gratulacje dla całej drużyny z Rozóg - mówi Anna Pszczółkowska, dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury w Rozogach.
Obrazek w tresci

Kurpiowskie Granie, jak co roku, to również okazja do cieszenia się niezwykłym kiermaszem sztuki ludowej, który przyciągał miłośników tradycyjnego rękodzieła. Wydarzenie stało się nie tylko muzycznym, ale i artystycznym świętem regionu, eksponującym bogactwo kultury kurpiowskiej.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5