Dokonał kradzieży samochodu, a następnie porzucił go w centrum Szczytna

2024-06-07 09:00:00(ost. akt: 2024-06-06 22:45:58)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

W sobotnią noc 36-letni mieszkaniec Szczytna dokonał kradzieży samochodu, a następnie przejechał nim kilka ulic dalej i pozostawił w centrum miasta. Mężczyźnie przedstawiono dwa zarzuty popełnienia przestępstw, za które odpowie przed sądem.
W nocy z soboty na niedzielę (1/2.06.2024 r.) szczycieńscy policjanci zostali skierowani na miejsce interwencji do jednego z klubów muzycznych na terenie Szczytna. Zaniepokojona kobieta poinformowała mundurowych, że ktoś wyjął klucz od samochodu z jej kamizelki, a następnie odjechał nim z parkingu. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli działania w celu odnalezienia skradzionego samochodu marki Seat. W trakcie poszukiwań policjanci tej samej nocy odnaleźli samochód kobiety, który został zaparkowany kilka ulic dalej.

W toku przeprowadzonych ustaleń policjanci pionu kryminalnego ustalili sprawcę zdarzenia, którego zatrzymali i doprowadzili do szczycieńskiej komendy. Był to 36-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego, który został osadzony w policyjnym areszcie. Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się, że usiłował włamać się do innego samochodu, aby nim odjechać. Jednak mu się nie udało i dlatego poszedł do klubu muzycznego, gdzie znalazł w kieszeni kamizelki klucz do kolejnego samochodu. Funkcjonariusze po zebraniu odpowiedniego materiału do akt sprawy, przedstawili podejrzanemu zarzuty popełnienia przestępstw usiłowania kradzieży oraz kradzieży.

Sprawca czynu z art. 279 Kodeksu Karnego podlega karze do 10 lat pozbawienia wolności.
(ep)

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5